Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

cmime

“Mbretëresha” e natës Taylor Swift, ja lista e plotë e fituesve të VMA

MTV Video Music Awards 2023 filloi dhe përfundoi me Taylor Swift. Këngëtarja Taylor Swift ishte ndër artistët që rrëmbeu më shumë çmime në mbrëmjen...

Rritet çmimi i naftës për të disatën herë

Çmimet e karburanteve në vend vijojnë të jenë në rritje nga java në javë. Në pikat e karburanteve, një litër naftë shitet 195 lekë,...

Çmimet e referencës për llogaritjen e taksës së pronës u rritën 29 deri në 73% në Dajt, Farkë, Kashar, Petrelë dhe Prezë

Pas rritjes së çmimeve të referencës për 32 zonat kadastrale të Tiranës, mbi të cilat llogaritet taksa e ndërtesave, vlerat e tyre u rritën...

Zyrtare/ Shtyhet kontrata e markimit të karburanteve edhe me një vit, 7-8 milionë euro do paguhen në çmimin e naftës

Qeveria ka shtyrë edhe me një vit kontratën e markimit të karburanteve. Në Fletoren e fundit Zyrtare, është publikuar vendimi për “Miratimin e kontratës...

Pas mbiprodhimit, rritet 25% çmimi i vajit të ullirit për eksport

Në 2022 pati mbiprodhim të vajit të ullirit, ku fillimisht shumë fermerë u përballën me mungesë të tregut të shitjes. Në muajin maj u hap...

Rritja mesatare e çmimeve të apartamenteve në Tiranë sa në Podgoricë, pronat e periferisë dyfish më të shtrenjta

Rritja mesatare e çmimeve të apartamenteve në Tiranë në 6-mujorin e parë të 2022 është e njëjtë me shtrenjtimin e pronave në Podgoricë të...

“Boll rropët njerëzit”, Erion Braçe thirrje tregtarëve: Ulniiiii çmimettttt!

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe bën thirrje, specifikisht tregtarëve që të ulin çmimet. Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se...

Çmimet e apartamenteve të kullave në Tiranë arrijnë sa në Dubai; Agjencitë imobiliare parashikojnë sërish shtrenjtim të qendrës

Çmimet e apartamenteve në kullat luksoze që po ndërtohen në Tiranë ofrohen në nivelet e kullave në Dubai. Në një nga zonat rezidenciale në qytetin...

Banka e Shqipërisë: Çmimet e banesave pësuan rënie në gjysmën e dytë të vitit të kaluar

Hovi i rritjes së çmimeve të banesave u frenua në gjysmën e dytë të vitit të kaluar. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, pavarësisht...

Bordi i Transparencës ul çmimin e naftës, ja me sa do të tregtohen karburantet nga sot

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimin e tregtimit të karburanteve me shumicë dhe pakicë në vendin tonë. Bordi ka shpallur sot çmimiet e reja,...

Lajmet e fundit