Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

buxheti i shtetit

Viktimat e krimit do kompensohen nga shteti, 1.9 miliardë lekë nga buxheti deri në 2030

Ministria e Drejtësisë ka nxjerr për konsultim publik projektvendimin për për miratimin e Strategjisë Ndërsektoriale për Mbrojtjen e Viktimave të Krimit. Në thelb, kjo...

Pyetësori i Këshillimit Kombëtar shton kostot në buxhetin e shtetit, Rama miraton fondin shtesë prej 250 milionë lekësh

Kryeministri Edi Rama ka firmosur vendimin për një shtesë fondi në buxhetin e vitit 2022 për Agjencinë për Dialog dhe Bashkëqeverisje dhe Institutin e...

Qeveria krijon një tjetër Agjenci që financohet nga buxheti i shtetit, do të merret me donacionet që vijnë nga vendet e huaja

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për të krijuar Agjencinë Shtetërore të Programimit Strategjik dhe Koordinimit të Ndihmës, e njohur edhe si State Agency...

Kërkuan që të përfitonin më shumë të ardhura nga zgjedhjet, Gjykata Kushtetuese publikon vendimin e arsyetuar, ja pse u rrëzua kërkesa e aleatëve të...

Gjykata Kushtetuese ka publikuar vendimin e arsyetuar për rrëzimin e kërkesës së 5 partive aleate të PD-së për të shfuqizuar ndryshimet e Kodit Zgjedhor...

Shqipëria pret 23.000 doza të tjera të vaksinës Pfizer, paratë do merren nga fondi rezerv i Buxhetit 2021

Kuvendi ka miratuar sot me shumicë votash projektligjin, për blerjen e 23.400 doza të vaksinës Pfizer nga Qeveri Shqiptare. Këto doza do të përdoren...

Rrugët e ndërtuara me fonde të huaja në Shqipëri, kushtojnë 6 herë më pak se ato me fonde nga buxheti i shtetit

Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave dhe ajo e Infrastrukturës tregojnë se, ndër vite ka një diferencë të lartë të kostove të punimeve...

KLSH dorëzon në Kuvend raportin e performancës vjetore: Gjatë 2020 insitucionet i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit 711.8 milionë euro dëme

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka dorëzuar në Kuvend Raportin vjetor për vitin 2020. Dëmi ekonomik që institucioent shtetërore i kanë shkaktuar buxhetit të...

Bojkoti i zgjedhjeve nga PD-LSI, mbush ARKËN FINANCIARE të PS, ja sa lekë përfitoi e majta nga BUXHETI I SHTETIT (Detajet e transaksionit)

Partia Socialiste, veç hyrjes në zgjedhje më së shumti me një kandidat të vetëm në garë, (të vetin), duket se edhe pasurohet financiarisht. ...

Hapet THESI i buxhetit të shtetit, 1.6 milion euro për 32 AUTOAMBULANCA

Lista e Institucioneve që prokurojnë dhe lidhen me shëndetin publik: http://openprocurement.al/sq/htender/inst

Lajmet e fundit