Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Burgu 313

Ish-zv/ministri: Ashtu si PD, edhe te socialistët ka dy fraksione! Një është mes bulevardit dhe tjetri është burgu 313

Ish-zëvendësministri i Brendshëm, Avenir Peka thotë se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj do të ketë probleme me drejtësinë, para zgjedhjeve...

“Të gjithë kanë qenë këtu nga Ramiz Alia te Nano”, 38 vite punë te burgu 313, historia e nën/Inspektor Bramit, pasioni për uniformën dhe...

Gazetari Edmond Arizaj tregon historinë e nën/Inspektor Gëzim Brami, i cili prej 38 vitesh punon në Burgun 313. Brami tregon pasionin për punën e tij,...

Lefter Koka largohet nga burgu “313”, ja ku do të transferohet ish-ministri

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka do të transferohet nga burgu “313” në Tiranë, në paraburgimin e Durrësit. Pasi gjykata dha arrest me burg për Kokën,...

“Kur dola në tunel dëgjova zhurma dhe të bërtitura…”, zbardhen dëshmitë e gardianëve të burgut 313: Njëri e kapi Arbrin nga këmba, por…

Mediat kanë zbardhur dëshmitë e punonjësve të burgut 313, aty ku Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri tentuan arratisjen më 8 gusht të këtij viti....

“Dola për ajrosje dhe e ndoqa nga pas”, Arbër Çekaj buzagaz në gjykatë, Pjetri e pranon: Unë e inskenova arratisjen nga ‘313’

Arbër Çekaj ka thënë para togave të zeza në Gjykatën e Tiranës se nuk kishte dijeni për tentativën e arratisjes nga Burgu “313”. Biznesmeni i...

Zbulohet plani i arratisjes së Arbër Çekajt dhe Fatmir Pjetrit: Një i burgosur preu damarët që të hutonte policinë, ata qëlluan gardianin…

Në njoftimin e bërë publik nga autoritetet, tregohet me detaje se cili ka qenë plani i dy të paraburgosurve të 313-ës, Arbër Çekajt dhe...

Tentojnë të arratisen me çarçaf dy të burgosur nga 313-ta

Dy të burgosur që mbaheshin brenda Burgut 313 kanë tentuar të arratisen nga institucioni. Burime për Faxnews bëjnë me dije se ata ishin në...

SPAK përfundon hetimet dhe çon për gjykim Florin Ahmetajn, mori 5 milion lekë për shitjen e kafesë në burgun “313”

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit ka përfunduar hetimet për ish-shefin e Logjistikës në Burgun 313 në Tiranë, Florin Ahmetaj. Ai akuzohet për “shpërdorim detyre” pasi...

“Revoltë” te burgu “313”, ulërima dhe brohoritje pas rastit të parë me Covid-19 (Video)

Situatë e tensionuar në burgun e sigurisë së lartë “313” në Tiranë. Brohorima, thirrje dhe fishkëllima dëgjohen në këtë video që...

Polici i 313-ës me koronavirus, vetëkarantinohen 12 kolegë të tij. ALARM dhe në burgun e Reçit

Një polic i burgut 313 në Tiranë ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Efektivi mësohet se kishte të infektuar më parë gruan dhe djalin. ...

Lajmet e fundit