Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

burgjet

Edi Rama ndan lajmin me policët dhe zjarrfikësit, ja sa do të shkojnë pagat nga drejtuesit madhor deri te inspektorët (SHIFRAT)

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të shtunë me punonjësit e sigurisë në vend, të Policisë së Shtetit, Forcave Speciale, Gardës së Republikës dhe...

Rama dhe Sunak me deklaratë të përbashkët: Do vlerësohen kapacitete e burgjeve për riatdhesim, 4 miliardë stërlina për eksportet dhe një Dhomë e re...

Kryeministri Edi Rama u prit sot nga Kryeministri britanik Rishi Sunak në Downing Street në kuadër të një vizite më të gjerë të kreut...

Ish-drejtori i Burgjeve në krye të IKMT, Agim Ismaili merr postin e Dallëndyshe Bicit

Agim Ismaili do të jetë drejtori i ri i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Emërimi i tij në këtë post vjen pas largimit...

Burgjet e Qipros pa sistem bllokimi telefonatash, kompania detyrohet ta çaktivizojë pasi valët u ndërprenë dhe për qytetarët

Burgjet Qendrore të Qipros janë pa sistem të çaktivizimit të celularit, pasi kompania që mori përsipër ta "përmirësonte" në mënyrë që të ndërpriten edhe...

Rriten pagat për gardianët, Drejtori i Burgjeve: Përfitojnë 3560 punonjës

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Admir Abrija, në një takim në IEVP Fier, krah ministrit të Drejtësisë Ulsi Manja, ka bërë me dije se...

Abrija dhe Manja i vendosin spaletat drejtorit të ri të Policisë së Burgjeve

Paulin Rajta, mbajtës i gradës Drejtues i Lartë i Policisë së Shtetit, është emëruar sot kreu i Policisë së Burgjeve. Ai ka një eksperiencë...

Paulin Rajta emërohet drejtori i ri i Policisë së Burgjeve

Paulin Rajta është emëruar ditën e sotme nga ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, në krye të Policisë së Burgjeve. Drejtues i Lartë, me një eksperiencë...

Lehtësohen masat anti-COVID në burgje, të dënuarit kanë mundësi të takojnë të afërmit 4 herë në muaj

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka lehtësuar masat anti-COVID për të dënuarit. Tashmë, të burgosurit do të kenë mundësi që 4 herë në javë...

Skandal me gardianët e burgjeve! 153 të dënuar, shumica prej tyre vijojnë të jenë ende në detyrë

Tre vite më parë me kërkesë të Ministrisë së Drejtësisë, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve zbuloi se 153 policë të burgjeve rezultonin si të...

EMRAT/ Falsifikonin kartelat e ditëve të punësimit të të burgosurve, arrestohen dy POLICË TË BURGJEVE

Dy policë të burgjeve në Shqipëri janë arrestuar, pasi akuzohen se falsifikonin kartelat e ditëve të punësimit të të burgosurve, ku për rrjedhojë këta...

Lajmet e fundit