Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

burgje

Marrëveshja Rama-Sunak në Londër, ambasadori tregon cilët të burgosur do kthehen në Shqipëri

Ambasadori britanik Alastair King-Smith, tregoi në një intervistë për emisionin Now në Euronews Albania se gjatë vizitës së kryeministrit Edi Rama në Londër, u...

Nuk ka më pazare në burg, të dënuarit do blejnë online, çmimet të njëjta me ato të tregut

Institucionet e vuajtjes së dënimit në Shqipëri prej janarit 2023 nuk do të kenë më dyqane fizike në ambientet e brendshme.  Por të dënuarit...

“Amnisti për vepra të lehta penale”, Manja: Kemi ndaluar transferimet e të dënuarve shqiptarë që vuajnë dënimet jashtë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka ndaluar transferimet e të dënuarve shqiptarë që vuajnë dënimet jashtë vendit. Kjo sipas...

Admir Abrija: Ndryshuam udhëzimin e kohës së diktaturës: Kush punon në burgje, shpërblehet me pagesë (SI ABUZOHEJ ME SKEMËN E PUNËSIMIT)

Si ka ndryshuar punësimi në burgje? 5.105 personat që vuajnë dënimet në burgjet shqiptare vuajnë nga ideja e punësimit në burgje për shkak të...

Amnisti për të burgosurit? Ministria e Drejtësisë: Nuk ka asnjë draft për këtë projektligj

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me një amnisti të mundshme për të burgosurit. Në reagim ministria sqaron deri tani nuk ka asnjë...

Ulsi Manja inspekton qendrën spitalore të burgjeve: Asnjë i infektuar me Covid dhe higjienë maksimale

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është takuar këtë të hënë me Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, ku kanë inspektuar nga afër masat e marra...

Mbyllen burgjet në Tropojë dhe Sarandë, ja ku do transferohen të burgosurit

Disa burgje të vendit do të mbyllen deri më 1 shtator, në kuadër të ristrukturimit. Mes burgjeve që do të mbyllen është Zaharia e Krujës,...

“Përmbysen” qelitë në burgun e Rogozhinës dhe Reçit, sekuestrohen celularë, televizorë dhe radio

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve me tetë grupe të forcave të saj operacionale, ka kryer kontrolle të befasishme në IEVP Rrogozhinë dhe Reç. Uniformat blu...

Në burgje bëhej “nami”, Manja për mega-operacionin në Elbasan: Do vijojë sërish! Nuk do jetë aksion, por investim i përditshëm për forcimin e sigurisë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka folur në Kuvend për mega-operacionin në Elbasan, që ndëshkoi 28 persona, mes tyre dhe policë burgjesh. Manja u shpreh...

Kontrolle “blic” në burgje pas mega-operacionit në Elbasan, gjendet “playstation” i përshtatur për komunikim dhe drogë

Pas mega-operacionit në Elbasan ku u zbulua skena kriminale që në disa burgje të vendi futej drogë dhe sende të paligjshme, drejtoria e Përgjithshme...

Lajmet e fundit