Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Bujar Osmani

Ditmir Bushati në podcast me Bujar Osmanin: Roli shtetformues i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut

Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, roli i tyre shtetformues, sfidat e fqinjit tonë dhe forcimi i trekëndëshit Tiranë- Prishtinë-Shkup, janë disa nga temat për...

Këshilli i ambasadorëve shqiptarë letër kryetarit të OSBE-së: Situata në Luginën e Preshevës, kritike! Rrisni presionin ndaj Serbisë për respektimin e të drejtave të...

Këshilli i ambasadorëve shqiptarë i kanë dërguar një letër kryetarit të OSBE-së, Bujar Osmani, ku i  shprehin shqetësimin në lidhje me situatën në Luginën...

Bujar Osmani takon ministren suedeze: Duam sinjale të qarta se anëtarësimi i rajonit në BE është i mundshëm deri në 2030!

Ministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani është takuar me homologen suedeze Bujar Osmani, vendi i së cilës mban Presidencën e Këshillit të...

Ministri shqiptar i Maqedonisë, Bujar Osmani rrëzon akuzat e opozitës për gjuhën e përdorur në konferencën zyrtare

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka rrëzuar akuzat e opozitës, e cila dje kërkoi dorëheqjen e tij me pretendimet e...

Foli shqip gjatë takimit me homologun spanjoll, partia opozitare maqedonase kërkon dorëheqjen e ministrit

Partia opozitare VMRO-DPMNE ka kërkuar nga ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani të japë dorëheqjen, pasi në takimin e fundit me...

Opozita maqedonse kërkon dorëheqjen e ministrit Bujar Osmani: Foli shqip!

Partia opozitare VMRO-DPMNE në Maqedoninë e Veriut ka kërkuar dorëheqjen e ministrit Bujar Osmani, për faktin se gjatë takimit me homologun spanjoll ka folur...

Olta Xhaçka takohet me ministrin Bujar Osmani: Shqipëria dhe Maqedonia, model i bashkëpunimit fqinjësor në Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ndodhet këtë të hënë në Shkup për një vizitë zyrtare. Ajo është takuar më herët me presidentin...

Ministri i Punëve të Jashtme: Propozimi i ri francez e njeh gjuhën maqedonase si gjuhë zyrtare në BE

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani deklaroi të shtunën se propozimi i modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit mes...

Heqja e Vetos, vjen reagimi i Maqedonisë së Veriut: Qëndrimi ynë i qartë, çështja e gjuhës të mos jetë në kornizën e negociatave

Pasi Kuvendi i Bullgarisë dha dritën jeshile për propozimin francez, ka ardhur dhe reagimi i ministrit të Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut,...

Vjosa Osmani tregohet “e prerë”: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë, janë të rrezikshme edhe përtej rajonit

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar sot Kosova nuk do të pranojë idetë që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën jonfunksionale. Osmani i ka...

Lajmet e fundit