Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Britania e Madhe

Boris Johnson: Britania e Madhe nuk do t’i kthehet më kurrë Bashkimit Europian

Në një artikull për Daily Mail, Boris Johnson shkuan se Britania nuk do të bashkohet më kurrë me BE. Duke rikujtuar debatin në 2016...

1 vit nga vdekja e mbretëreshës Elisabeth II, çfarë ka ndryshuar në Britaninë e Madhe

Sot bëhet një vit që nga vdekja e Mbretëreshës Elisabeth II. Monarkja ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare 8 shtatorin e kaluar, duke sjellë fundin...

Paralajmëron Karamuço: Britanikët kanë sjellë një listë të re me “non grata”

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka bërë me dije se Britania e Madhe ka hartuar një listë të re me emrat e personave të...

Goditet grupi i falsifikatorëve në Korçë, çonin shqiptarë “me letra” në Angli, SHBA e Kanada për 10.000 euro

Një grup kriminal që merrej me falsifikimin e dokumenteve për të dërguar qytetarë shqiptarë drejt Britanisë së Madhe, ShBA-së, Kanadasë dhe në hapësirën SCHENGEN,...

Sali Berisha tregon të vërtetat e tij për “non-gratën” e Britanisë së Madhe

Nga Sali Berisha Ish President, ish kryeministër, kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë Në këtë shënim shpjegues do të paraqes me prova – fakte, dokumenta zyrtare...

FAKSIMILE/ Britania e Madhe i përgjigjet Sali Berishës: Ju keni lidhje të qarta me grupet kriminale dhe jeni i gatshëm t’i përdorni ato!

Britania e Madhe i ka kthyer përgjigje ish-kryeministrit Sali Berisha, për shpalljen e tij si person "i padëshiruar". Dokumenti është publikuar nga mediat pranë...

Britania e Madhe “bllokon” shqiptarët, zyra në Tiranë prej 3 javësh asnjë vizë! Prindërit s’shkojnë dot në diplomimin e fëmijëve

Britania e Madhe u ka bërë shpesh thirrje shtetasve shqiptarë që të zgjedhin rrugët e ligjshme për të shkuar në ishull, si një mënyrë...

Lirim i parakohshëm nga burgu dhe 1,500 paund, BBC zbardh skemën për riatdhesimin e shqiptarëve nga Britania e Madhe

Autoritetet shqiptare kanë konfirmuar se shumica e shtetasve që janë kthyer nga Britania e Madhe, këtë vit janë persona të dënuar për krime të...

Raketa me rreze 250 km, Britania e Madhe i dërgon Ukrainës “Hijet e Stuhisë”

Mbretëria e Bashkuar ka konfirmuar se po furnizon Ukrainën me raketa me rreze të gjatë veprimi që vendi kërkoi për luftën kundër forcave pushtuese...

Arrestimi i vrasësit së Nikulajt në Marok, avokati sqaron: S’ka asnjë pengesë për ekstradimin, Ruben Saraivën e kërkonte edhe Anglia për drogë

Avokati Arbër Hoxha ka sqaruar se edhe pse Shqipëria nuk ka marrëveshje ekstradimi me Marokun, kjo nuk është pengesë për të ekstraduar Ruven Saraivën...

Lajmet e fundit