Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

britani

Gafa e pilotit rus/ Merr urdhër dhe qëllon avionin britanik me 30 persona në bord

Një pilot rus u përpoq të rrëzonte një aeroplan vëzhgimi RAF duke gjuajtur me dy raketa, pasi pretendonte se kishte leje për të qëlluar. Rusia...

Wagner do të shpallet organizatë terroriste nga Britania

Wagner, grupi mercenar rus, do të shpallet organizatë terroriste nga Britania e Madhe, që do të thotë se do të jetë e paligjshme të...

“Celularin ma sollën me dron”, vrasësi shqiptar “live” në Tik Tok nga burgu në Britani, flirt me vajzat e reja

“Daily mail” i ka dedikuar një shkrim Eugert Merizajt, i cili edhe pse i dënuar me 32 vite burg në Britani nuk i dal...

Kërkesat për azil në Britani arrijnë një tjetër rekord, Shqipëria mban vendin e parë

Numri i kërkesave për azil në Mbretërinë e Bashkuar ka arritur nivelin më të lartë në dy dekada, zbuluan sot shifrat e reja të...

E RALLË/ Mjekët kryejnë transplantin e parë të suksesshëm të mitrës në Britani

Një ekip prej tetë kirurgësh ka kryer me sukses transplantin e parë të mitrës në Mbretërinë e Bashkuar. Pacientja, një grua 34-vjeçare e mori mitrën...

Vrau 7 foshnja në spitalin ku punonte, shpallet fajtore infermierja britanike

Një infermiere në Britaninë e Madhe është shpallur fajtore për vrasjen e shtatë foshnjave, si dhe tentativën për të vrarë gjashtë të tjera në spitalin...

Shtatë muaj i mbyllur brenda “shtëpisë së barit”, dënim me burg për shqiptarin e arrestuar në Britani (EMRI)

Një shqiptar që mbërriti ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar, u arrestua nga Policia pasi u kap duke u kujdesur për një fermë kanabisi.Bëhet fjalë...

Djegia e Kuranit në Stokholm, Britania paralajmëron sulme terroriste në Stokholm

Këtë të diel Britania ka paralajmëruar shtetasit e saj që udhëtojnë për në Suedi për sulme të mundshme terroriste pas rasteve të djegies së...

Vizitat në Shqipëri dhe takimet me Ramën e Veliajn, kryebashkiaku britanik nën akuzë

Autoriteti i Kombinuar i Tees Valley (TVCA) i ka dhënë dy ditë kohë kryebashkiakut të tij Ben Houchen, për të deklaruar udhëtimin e bërë...

Të dënuar në Britani, 17 vrasësit që do deportohen për të vuajtur dënimin në Shqipëri

17 vrasës, grabitës dhe trafikantë do të deportohen nga Britania për të vuajtur dënimin e mbetur në Shqipëri. “The Telegraf”, liston emrat e disa prej...

Lajmet e fundit