Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

britani e madhe

Vazhdon kaosi në aeroportet e Britanisë së Madhe, qindra fluturime të anuluara

Qindra fluturime janë anuluar sot në aeroportet më të ngarkuara të Mbretërisë së Bashkuar, ndërsa rënia e sistemit të kullave të vrojtimit nga defekti...

“Nuk po i kthejnë njerëzit”, trafikantët shqiptarë me mënyra të reja për kalimin në Angli

Trafikantët e klandestinëve që çojnë njerëz në Angli po përdorin vendimin e gjykatës britanike për fluturimet e dëbimit në Ruanda, për të promovuar nëpërmjet...

Trafikonin emigrantë të paligjshëm në Britaninë e Madhe, shkatërohet banda kriminale shqiptare, iu merrnin mbi 7 mijë paund

Policia britanike ka shkatërruar një bandë kriminale, e përbërë nga shqiptare, të cilët trafikonin në mënyrë ilegale emigrantët drejt Britanisë së Madhe. Tre anëtarë të...

Kurorëzimi i Mbretit Karli III, Ambasada Britanike: Ceremoni edhe në Tiranë, ja ku do të organizohet

Kurorëzimi i Mbretit Karli III i Mbretërisë së Bashkuar do të mbahet në datën 6 maj, ndërsa evente do të organizohen edhe në Tiranë. Përgatitjet...

Shqiptari pranon se ka trafikuar njerëz me gomone drejt Britanisë së Madhe, tre bashkëkombasit mohojnë akuzën (EMRAT)

Një 51-vjeçar shqiptar ka pranuar përfshirjen e tij në trafikun e qënieve njerëzore  drejt Britanisë  së Madhe dhe Evropës kontinentale. Banet Tershana, 51 vjeç, pranoi...

U dëbua në vitin 2020, trafikanti shqiptar i drogës sfidon Britaninë e Madhe, kthehet ilegalisht dhe jeton pranë çerdhes së fëmijëve (EMRI-FOTO)

Një i ri shqiptar i dëbuar më parë nga autoritetet në Britaninë e Madhe, është rikthyer sërish në mënyrë ilegale atje. Bëhet fjalë për shtetasin...

Britania e Madhe ngre alaramin: TikTok po merr të dhënat personale dhe po cënon privatësinë e përdoruesve

Njerëzit në Mbretërinë e Bashkuar janë nxitur të fshijnë aplikacionin “TikTok” nga telefonat e tyre, për shkak të rreziqeve të mundshme. Deputetja konservatore dhe kryetarja...

“Mjaft është mjaft!”, Sunak njofton planin për ndalimin e emigrantëve shqiptarë: Home Office zbarkon në Rinas, Shqipëria shpallet vend i sigurt

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak ka zbuluar sot planin për ndalimin e fluksit të emigrantëve të paligjshëm shqiptarë duke përshpejtuar procedurat për...

50 deputetë britanikë i kërkojnë Sunak të ndryshojë me urgjencë ligjet e “skllavërisë moderne”

50 deputetë konservatorë britanikë i kanë kërkuar kryeministrit Rishi Sunak të ndryshohen me urgjencë ligjet e skllavërisë moderne, si një përpjekje për të reduktuar...

“Të bashkuar ose të vdekur”, Sunak paralajmëron në fjalimin e parë si kryeministër për “sfidë të madhe ekonomike”

Kryeministri ri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak pas marrjes së detyrës paralajmëroi deputetët e tij se konservatorët duhet të “bashkohen ose të vdesin”...

Lajmet e fundit