Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

braktisje

Braktisja e hershme e arsimit nga të rinjtë, Shqipëria sa trefishi i rajonit me 2021

Në këto 30 vite të tranzicionit, investimet e vendit në kapitalin human tregojnë përkeqësim, teksa Shqipëria ka flukset më të mëdha të braktisjes së...

“ONE Albania” në firo, abonentët braktisin kompaninë celulare pas mungesës së shërbimit! Reagon dhe AKEP-i

Kompania celulare "ONE Albania" është duke parë një firo të abonentëve të saj, pas ditësh e muajsh me probleme të rënda në funksionimin e...

VOA: Mjekët e infermierët braktisin vendin, Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë...

Braktisin fëmijët e mitur në vendet e BE, me qëllim azilkërkimin, procedohen katër persona në Rinas

Policia ka bnisur ndëshkimin për personat që braktisin fëmijët e mitur, në vendet e BE-së apo në vende të tjera, me qëllim azilkërkimin. Procedohet penalisht...

Përplasje te Komisioni i Ligjeve për dosjet e ish-sigurimit, deputetët e PD braktisin mbledhjen

Me debate të shumta është zhvilluar sot mbledhja në Komisionin e Ligjeve, ku është diksutuar për hapjen e dosjeve të ish-sigurimit. Debati fillimisht nisi mes...

BRAKTISI vëllain e mitur, 24-vjeçarja në Tiranë procedohet penalisht (DETAJET)

Një 24-vjeçare është proceduar penalisht nga Policia Kufitare e Rinasit, pasi akuzohet për  veprën penale “Braktisja e të miturit”. Sipas njoftimit...

Baton Haxhiu e thotë troç: Për këto 3 ARSYE nuk do e mbështesja më Ramën

Analisti Baton Haxhiu ka deklaruar mbëmjen e djeshme tre arsyet që sipas tij do ta bënin të mos e mbështeste më kryeministrin Edi Rama.  ...

Braktiset Shqipëria, duan të ikin të arsimuarit dhe ata me paga mbi 1,000 euro

Valët e emigrimit kryesisht të moshave të reja do të vijojnë me një intensitet të lartë edhe në periudhat në vijim teksa një sondazh...

Braktisje e madhe, shqiptarët thyejnë rekord me lejet e qendrimit në vendet e BE

Në dhjetë vitet e fundit 560 mijë shqiptarë janë pajisur për herë të parë me leje qëndrimi në vendet e Bashkimit Europian, sipas të...

Reagon deputeti i PD: Koha për vendim, të qendrojmë në parlament apo ta braktisim

Pak para nisjes së mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD, ditën e seancës së Kuvendit, ka reaguar deputeti i PD, Agroh Shehaj. Ai...

Lajmet e fundit