Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

bota

Gjykata rrëzon padinë e Donald Trump ndaj CNN

Gjykata Federale në SHBA rrëzoi padinë e Donald Trump kundër televizionit CNN. Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara paditi CNN për përdorimin e shprehjes “Gënjeshtër...

Raporti i DASH: Shqipëria mosmarrëveshje me tre kompani amerikane, dy i janë drejtuar Arbitrazhit

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi sot raportin vjetor për klimën e investimeve në Shqipëri. Notat kritike ishin ato që shoqëronin gjithë raportin. Në një nga...

Vuçiç dëshmitar i banderolës, tifozët e Crvena Zvezdës provokojnë ndaj Fiorentinës: Kur do të kthejmë ushtrinë në Kosovë?

Ndeshja Crvena Zvezda – Fiorentina i kaloi kufijtë e një ndeshje futbolli. Tifozët e Crvena Zvezdës shpalosën një pankartë ku shkruhej: “Kur do të...

VIDEO/ Shira të rrëmbyer në Itali, breshëri sa një top tenisi thyen xhamat dhe shkatërron makinat në parkingje

Mot i paparashikueshëm në Europë! Temperaturat e larta kanë pushtuar gjithë botën, ndërsa në Itali po ndodh një fenomen i çuditshëm. Pas vapës përvëluese,...

Paralajmërimi i OKB-së: Përgatituni për temperatura ekstreme

Temperaturat e larta kanë pushtuar mbarë botën, ndërsa Organizata e Kombeve të Bashkuara ka paralajmëruar të merren masa. Në Gjenevë u mbajt një konferencë...

“Ferri pushton” tokën/ Temperaturat ekstremisht të larta, shenjat kur duhet t’i drejtoheni mjekut

Shumë vende po përballen me temperature ektresmisht të larta. Dhjetra artikuj po qakrullojnë nëpër medie se sit ë përbalojmë këto ditë të nxehta vere. ...

Tre shqiptarë në pranga në Itali, njëri tentoi arratisjen nga dritarja e banjos

Policia italiane ka vënë në pranga tre shtetas shqiptarë të cilët janë arrestuar në flagrancë me akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike....

Probleme me “Twitter”-in, miliona përdorues “shfryjnë” ndaj Elon Musk

Mijëra përdorues të platformës “Twitter” kanë raportuar probleme këtë pasdite. Ata janë ankuar për probleme me këtë rrjet social, duke përfshirë pamundësinë për të...

Gjykata e Barcelonës vendos të rikthejë zemrën e Saimir Sulës në Shqipëri

Gjykata e Barcelonës ka nisur procedurat për riatdhesimin në Shqipëris të zemrës së Saimir Sulës. Siç raportojnë mediet katalanase, shtetasi shqiptar që vdiq në...

VIDEO/ Aksident tragjik në Formula 3, makina bëhet copë dhe humb jetën piloti 18-vjeçar

Duhej të ishte vetëm një garë me makina dhe të mbyllej si e tillë, por fatkeqësisht nuk ka ndodhur kështu në Formula 3. Gjatë...

Lajmet e fundit