Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

bombardime

Rusia bombardon Ukrainën, humbin jetën 7 persona

Rusia ka bombarduar gjatë natës disa qytete të Ukrainës duke u marrë jetën dhe disa personave. “CNN” shkruan se të paktën shtatë persona, përfshirë një...

Bombardime gjatë natës në qytetin ukrainas, viktima dhe të plagosur

Bombardime të shumta ka pasur gjatë natës në qytetin qendor të Kryvyi Rih, vendlindja e Presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky. Sulmet masive me raketa goditën disa...

Sulm ajror gjatë natës në qytetin ukrainas, plagosen 20 persona

Një sulm ajror është shënuar në qytetin qendror të Ukrainës, Dnipro gjatë orëve të vona të mbrëmjes. Mediat e huaja raportojnë se raketat kanë goditur...

Bombardime të ashpra në Gaza, forcat izraelite vrasin 28 palestinezë dhe dy liderë të Xhihadit Islamik

Izraeli dhe Gaza vazhdojnë bombardimet e ashpra dhe nga një sulm i fundit mësohet se 28 palestinezë kanë mbetur të vrarë dhe 80 të...

Pa zbardhur ditë, Rusia bombardon disa qytete në Ukrainë

Rusia gjatë orëve të para të mëngjesit ka nisur një seri sulmesh me raketa mbi Ukrainën. BBC raporton se një perosn ka humbur jetën, ndërsa...

Trupat ruse bombardojnë pallatin në Zaporizhzhia, 1 i vdekur dhe shumë të plagosur

Trupat ruse kanë bombarduar një pallat banimi në  Zaporizhzhia. Si pasojë e sulmeve  ruse një person mbeti i vrarë dhe mbi 20 persona të...

Nga veriu në jug, Rusia nis sulmet me raketa në të gjithë Ukrainën

Rusia ka nisur bombardimet në objektiva anembanë Ukrainës, nga Kharkiv në veri, në Odesa në jug dhe Zhytomyr në perëndim. Ndërtesat dhe infrastruktura u goditën...

Bombardime në një fshat të Kherson, humb jetën nëna me dy fëmijët

Një grua dhe dy fëmijë u vranë nga granatimet ruse të një fshati në provincën jugore të Ukrainës, Kherson. Lajmi i bë i ditur...

Ish-zv.kryeministri rus plagoset nga bombardimet ukrainase në Donetsk

Një ish-zëvendëskryeministër rus është plagosur nga bombardimet ukrainase që goditën një hotel në një zonë të kontrolluar nga Rusia në Ukrainën lindore. Dmitry Rogozin, i...

Rusët nuk ndalin bombardimet, të paktën dy të vrarë dhe pesë të plagosur në Kherson

Të paktën dy persona kanë mbetur të vrarë dhe pesë janë plagosur në Kherson pas bombardimeve të forcave ruse. Lajmi u konfirmua nga guvernatori...

Lajmet e fundit