Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

bojkoti

Shtyhet gjyqi për Fatos Tushen, avokatët i kërkojnë kohë Gjykatës se janë në bojkot

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për datën 27 korrik gjyqin për ish-kryebashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe, shkruan newsbomb.al. Togat e zeza i kanë lënë...

Avokatët prej dy javësh në protestë, Edi Rama: Harta e re gjyqësore nuk ndryshon! Bojkotoni sa të doni, s’flisni dot me qeverinë time kështu

Kryeministri Edi Rama u ka prerë shpresat avokatëve, duke deklaruar se harta e re gjyqësore nuk do të ndryshojë, pavarësisht se ata janë prej...

Komisioni i Venecias: Presidenti NUK kishte të drejtë të shtynte zgjedhjet e 30 qershorit, bojkoti NUK mund të kthehej në levë të partive për...

Komisioni i Venecias ka nxjerr draft-opinionin për zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Sipas këtij dokumenti, zgjedhjet edhe pse u bënë me një forcë politike...

Ministri i Jashtëm gjerman ‘SHUPLAKË’ opozitës: Dhuna dhe bojkoti absolutisht të papranueshme, po rrezikoni hapjen e negociatave

Ministri i Jashtëm gjerman, Michael Roth ka folur për situatën politike në Ballkan në një intervistë për ‘Spiegel’. I pyetur për...

Rudina Hajdari e vendosur: E vetmja rrugë janë zgjedhjet, sado e korruptuar të jetë qeveria

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka përsëritur edhe njëherë nevojën për organizimin e zgjedhjeve në 30 qershor. Hajdari shkruan në...

Zyrtarët gjermanë të prerë: BOJKOTI opozitar i GABUAR. Merrni pjesë në ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT

Dy zyrtarët gjermanë që vizituan sot Shqipërinë dhe u takuna me krerët e politikës shprehen kundër bojkotit opozitar të parlamentit dhe i bëjnë thirrje...

Përfundon bojkoti i pedagogëve të Shkencave Sociale, nesër fillon mësimi

Përfundon bojkoti i pedagogëve të Fakultetit të Shkencave Sociale. Mësohet se dekani i Shkencave Sociale Edmond Rapti ka deklaruar fillimin e mësimit...

Bojkoti i studentëve, del FOTO nga lokali: Taulant Balla kokë më kokë me Dhori Kulen dhe Artan Hoxhën

Prej ditësh protesta e studentëve është zhvendosur në ambjentet e brendshme të fakulteteve. Një pjesë e studentëve kanë bojkotuar mësimin, ndërsa janë ngujuar në...

Thyen bojkotin, Edmond Spaho tregon arsyet e rikthimit të opozitës në Kuvend

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka treguar arsyet e rikthimit të opozitës në Parlament. Në Konferencën...

Lajmet e fundit