Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

bojkot

“Bojkotojmë kundër ligjit”, studentët e Mjekësisë paralajmërojnë protesta në ditën e nisjes së vitit akademik

Studentët e Mjekësisë duhet se vitin e ri akademik 2023-2024 do ta nisim me protesta dhe jo në auditore. Ata njoftojnë se më 2 tetor...

Vuçiç bojkoton takimin me Kurtin në Bruksel: E pakuptimtë të flas me një person që s’do të flasë

Presidenti i serbisë Aleksandër Vuçiç ka mbajtur një konferencë për shtyp, ku ka folur për përplasjet me Kosovën. Ai në konferencë ka bërë me dije...

Gazment Bardhi dhe të tjerët “bojkotojnë”, ja të pranishmit në mbledhjen e Kryesisë së PD

Kryesia e Partisë Demokratike është mbledhur pasditen e kësaj të enjte, për të diskutuar për zgjedhjen e kryetarit të kësaj force politike. Mirëpo, disa...

Vjosa Osmani: Angazhimi i Serbisë për të penguar zgjedhjet, kundër Marrëveshjes së Ohrit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e akuzoi Serbinë se haptazi dhe vazhdimisht angazhohet “për të penguar” mbajtjen e zgjedhjeve në Kosovë. Sipas Osmanit, një angazhim...

Kreu i Sindikatës njofton protestën e radhës dhe paralajmëron: Do bojkotojmë sezonin e provimeve në shkurt nëse s’rriten pagat

Kreu i Sindikatës së Arsimit të Lartë, Sandër Kovaçi ka dalë në një deklaratë për media, ku ka folur për protestën e pedagogëve. Kovaçi u...

Pedagogët kthehen në auditore

Sindikata e punonjësve të Universiteteve të Shqipërisë në një deklaratë për mediat ka njoftuar pezullimin e bojkotit duke u futur në mësim, por do...

Pedagogët tërhiqen nga bojkoti, nesër kthehen në auditore!

Sindikata e punonjësve të Universiteteve të Shqipërisë në një deklaratë për mediat ka njoftuar pezullimin e bojkotit duke u futur në mësim, por do...

Në ditën e 5-të të bojkotit, pedagogët përshkallëzojnë qëndrimin: Të hënë protestë kombëtare

Ka vijuar edhe ditën e sotme protesta nga pedagogët para Korpusit të Politeknikut. Në ditën e pestë të bojkotit të procesit mësimor, pedagogët kanë...

Pedagogët sërish në shesh, sot protestë kombëtare dhe bojkot në të gjitha Universitetet

Pedagogët do të zhvillojnë sot protestën e radhës. Ndryshe nga ditët e tjera sot është njoftuar se do të mbahet një protestë kombëtare ku...

“Të plotësohen kërkesat”, pedagogët në ditën e dytë të bojkotit të mësimit

Edhe sot në ditën e dytë të nisjes së vitit akademik, pedagogët kanë bojkotuar mësimin. Ata kanë dalë para univeristeteve dhe kërkojnë rritjen e pagave.,...

Lajmet e fundit