Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

blinken

Blinken prej disa orësh takim me ministrin e Jashtëm kinez, DASH: Bisedime të sinqerta dhe të drejtpërdrejta

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken dhe ministri i jashtëm kinez Qin Gang zhvilluan bisedime “të sinqerta” dhe “të drejtpërdrejta”në Pekin të dielën, tha Departamenti i Shtetit,...

“Këmba ime nuk shkel në SHBA, sa të jetë Blinken në detyrë”, Berisha: S’kam kërkuar kurrë që të më hiqet “non grata”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se nuk do  të shkelë nëë SHBA, sa të jetë në detyrë Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Ai u shpreh...

Blinken mbërrin në Turqi, ofron 100 milionë dollarë ndihmë humanitare

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken mbërriti të dielën në Turqi për një vizitë zyrtare. Ai zhvilloi diskutime me autoritetet turke mbi ndihmën e...

Balona spiune mbi SHBA, Blinken shtyn udhëtimin në Kinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shtyrë udhëtimin e tij në Kinë, pas zbulimit gjatë ditës së djeshme të një balone të dyshuar...

Vuçiç thotë se ka biseduar me Blinkenin për dialogun me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, me të cilin kanë diskutuar për dialogun...

Dialogu Strategjik SHBA-Shqipëri, Blinken takohet me ministen Xhaçka në Washington

Sekretari i Shtetit Antony Blinken  ka marrë pjesë në Dialogun Strategjik SHBA-Shqipëri dhe është takuar me ministren e Jashtme, Olta Xhaçka në Washington. Lajmi është...

“Ukraina po përgatitet të përdorë bomba ndotëse”, Blinken hedh poshtë akuzat e Rusisë: Pretekst për përshkallëzim të luftës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka hedhur poshtë “pretendimet e rreme” të Rusisë se Ukraina po përgatitet që të përdorë “bomba ndotëse” në...

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi...

Blinken vizitë surprizë në Kiev, gati paketa 2 miliardë dollarë për Ukrainën dhe vendet europiane

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka mbërritur sot në kryeqytetin e Ukrainës, në një vizitë të panjoftuar më parë. Blinken pritet të takohet me...

Sekretari amerikan i Shtetit mbërrin në Afrikën e Jugut

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken mbërriti të dielën në Afrikën e Jugut, çka shënoi fazën e parë të turneut të tij në tre...

Lajmet e fundit