Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

bizneset

50 mijë euro në ditë, humbja e llogaritur për Komanin nga aksioni i shtetit

Shoqata Agroturizmit Shqipëri ka reaguar për operacionin e Policisë së Shtetit në Lumin e Shalës dhe Liqenin e Komanit, duke bërë dhe një llogari...

Agjentja e postës “Adex” u bën gropën bizneseve, Policia: 3 milionë euro pasuri nga mashtrimi, blinte makina dhe apartamente (EMRI)

Alma Beqiri, një 46 vjeçare që punonte si agjente postare në postën "Adex", është arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia e Korçës. Pas...

Bizneset shpenzuan 8,4 miliardë euro në 2021 për lëndët e para, kryeson ndërtimi

Më përfundimin e pandemisë Covid -19 dhe heqjen e masave kufizuese çmimet e mallrave, sidomos ato të transportit nisën të rriten në 6-mujorin e...

Ligjit “t’i pimë lëngun”, bizneset u shesin duhan dhe alkool personave nën 18 vjeç

Pothuajse në pjesën më të madhe të subjekteve tregtare në vendin tonë nuk zbatohet ligji i cili  ndalon shitjen dhe shërbimin e pijeve alkoolike...

Protestojnë për rritjen e çmimeve, bizneset në gjithë Shqipërinë ulin sot qepenat

Bizneset në Shqipëri kanë vendosur të protestojnë sot duke mbyllur qepenat në të gjithë Shqipërinë që nga ora 10:00 e së shtunës. Krerët e...

Meta: Qeveria po tenton të falimentojë bizneset! Të reagojmë të gjithë në manifestimin e 12 nëntorit

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta thotë se qeveria po tenton të falimentojë bizneset në Shqipëri përmes shantazheve dhe 10-fishimit të gjobave. Në një...

“Të ulim qepenat” Shoqata e Biznesit paralajmëron protestë dhe i vendos ULTIMATUM Ramës: Keni kohë deri…

Shoqata e Biznesit të vogeël dhe të mesëm ditën e sotme kanë paralajmëruar se do të ngrihen në protesta. Në një deklaratë për mediat ata...

Marrëveshje që mbeten në letër, sfilitja e bizneseve shqiptare dhe kosovare në kufij

Shqipëria dhe Kosova kanë zhvilluar 8 mbledhje të përbashkëta qeverie vitet e fundit ku janë nënshkruar rreth 130 marrëveshje. Një pjesë e madhe rezultojnë...

Besimi i bizneseve dhe qytetarëve në ekonomi, bie në nivelin më të ulët të vitit 2022

Besimi i bizneseve dhe konsumatorëve në ekonominë shqiptare ka prekur nivelin më të ulët të këtij viti. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë,...

Shqipëri-Kosovë, rriten tregtia e investimet, por ka më pak biznese

Pas ndërtimit të rrugës së Kombit, marrëdhëniet tregtare dhe të biznesit mes Shqipërisë dhe Kosovës janë rritur me shpejtësi. Për 5 mujorin e parë...

Lajmet e fundit