Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

bisede

Basha darkë me mikun nga SHBA, publikon foton krah Drejtorit të IRI dhe zbardh bisedën

Kandidati për kreun e PD-së, Lulzim Basha, ka darkuar mbrëmjen e sotme në zonën e Dajtit me Drejtorin për Europën  në Institutin Republikan Amerikan,...

Sali Berisha “harron” debatin në Kuvend, Spartak Ngjela i “shkon” në WhatsApp

Ish-kryeministri Sali Berisha është fotografuar këtë të hënë në seancën plenare në Kuvend, i shfokusuar nga debati, pasi vëmendjen ia ka marrë një mesazh...

Kancelari Scholz thotë se ka në plan të bisedojë me presidentin Putin

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka thënë se synon të flasë me presidentin rus Vladimir Putin, duke theksuar se do të ketë një bisedë telefonike...

Vuçiç telefonon Erdogan dhe i kërkon ndihmë për situatën në veri të Kosovës

President serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar ndihmë presidentit të porsazgjedhur turk, Rexhep Tayip Erdogan për situatën në veri të Kosovës. Sipas shërbimit të shtypit...

Erdogan bisedë telefonike me Putin, mediat e huaja: I kërkoi të ndalojë luftën në Ukrainë

Presidenti turk  Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus, Vladimir Putin dhe i ka kërkuar që t’i japë fund luftës. Lajmin...

Biden hedh poshtë propozimin e Kinës për bisedimet e paqes Rusi-Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden, ka hedhur poshtë thirrjen e Kinës për bisedime paqeje për luftën në Ukrainë, duke thënë se nga...

U shpëtua pas 248 orësh nën rrënoja, Erdogan telefonon 17 vjeçaren: Do të vij të të takoj së shpejti!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan telefonoi 17 vjeçaren Aleyna Ölmez, e cila u shpëtua pas 248 orësh nga rrënojat e tërmetit. Gjatë bisedës telefonike kreu...

“Reagim pa takt dhe ofendues”, Ben Blushi i përgjigjet vajzës së Ismail Kadare: I mora leje për publikimin e bisedës, madje më falenderoi

Publicisti Ben Blushi i është përgjigjur vajzës së Ismail Kadare, e cila reagoi ashpër pas publikimit të një bisede në formë shkrimi mes Blushit...

“Kadare tregoi për fotot nudo të së dashurave”, vajza e shkrimtarit “shpërthen” ndaj Blushit: Gjest imoral dhe i paligjshëm, abuzoi me besimin e babait

Vajza e shkrimtarit Ismail Kadare, Besiana Kadare, ka reaguar ashpër ndaj Ben Blushit pas bisedës së publikuar në formë shkrimi me shkrimtarin në ditën...

Zelensky: Bisedova në telefon me Ramën, ambasada shqiptare do të hapet në Kiev!

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky ka zbardhur bisedën telefonike me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, përmes një postimi në Twitter. Ai shkruan se ka uruar...

Lajmet e fundit