Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

besnik bislimi

Ulja e tensioneve në Veri merr fund javën tjetër, Bislimi dhe Petkoviç takohen ne Bruksel

Qeveria e Kosovës ka pranuar që të zvogëlojë praninë e Policisë së Kosovës në komunat veriore. Për këtë, zyra për media në Qeverinë e...

Nisin negociatat për veriun, Lajçak takohet në Bratislavë me Bislimin

Miroslav Lajçak, emisari i BE për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, është takuar këtë të hënë me zv/kryeministrin e Kosovës Besnik Bislimi. Ai thotë...

Takimi në Bruksel, drejtori i zyrës serbe për Kosovën: Për herë të parë bëmë hapa konkret drejt Asociacionit

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Petar Petkoviç ka thënë se për herë të parë në vitet e fundit, janë bërë hapa konkret...

Aktivistët e PSD në Kosovë qëllojnë me tortë zv/kryeministrin Bislimi

Partia Socialdemokrate e Dardan Molliqaj në Kosovë është rikthyer me aksionet opozitare pas zhvillimeve dhe marrëveshjes së Ohrit. Sot në një prej rrethrrotullimeve të...

Kosova pranoi planin franko-gjerman, zv/kryeministri Bislimi thotë se detajet do diskutohen ne Bruksel

Zv/kryeministri i Kosovës Besnik Bislimi është shprehu se Albin Kurti pas takimit me të dërguarin e BE-së, Miroslav Lajçak, ka thënë se e ka...

Zv.kryeministri Bislimi për median britanike: Personat brenda barrikadave, u furnizuan me alkool dhe para nga Rusia

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi deklaron se presidenti rus, Vladimir Putin ka ndërhyrë në raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke synuar ta...

Bislimi: Ka pasur plan ruso-serb që të digjej pika kufitare e Jarinjës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tha se ka pasur “plan ruso-serb” që të dielën, më 18 dhjetor, të digjej pika kufitare e Jarinjës, që...

VIDEO/ Gazetarët e pyesin si po shkojnë bisedimet me Serbinë, zv.kryeministri revoltohet: S’e di çfarë do ndodhë, s’jam Nostadamus

Zëvendëskryeministri njëherësh edhe kryenegociatori për dialogun Kosovë-Serbi, Besnik Bislimi ka qenë i ashpër me gazetarët, të cilët e kanë pyetur nëse do të arrihet...

SKANDAL në Kosovë/ Zv.kryeministri Besnik Bislimi niset për në Beograd, policia serbe e kthen në gjysmë të rrugës

Një skandal raportohet këtë të enjte nga mediat në Kosovë, ku numri dy i qeverisë Besnik Bislimi është nisur për në Serbi, por në...

Zëvendëskryeministri i Kosovës nis vizitën dy ditore në Beograd

Zëvendëskryeministri i Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, të enjten do të marrë pjesë në një tryezë diskutimi për dialogun politik...

Lajmet e fundit