Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

berlin

Kryeministri Edi Rama ndan foto nga Kongresi i Berlinit

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama e ka nisur ditën me disa foto nga Kongresi i Partive Socialiste Europiane, ku ai ndodhet prej ditës...

Rama i mbylli sytë Kurtit, Vetëvendosja reagon me gojën e kandidatit të saj në Tiranë: Ata që të prekin vend e pa vend, duan...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Bojken Abazi, ka reaguar për “lojën” e kryeministrit Edi Rama me homologun kosovar, Albin Kurti gjatë...

Rama i mbylli sytë Kurtit në Berlin, Paloka: Karafil, as ndërkombëtarët nuk zbaviten më me ty

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ironizon “lojën” e kryeministrit Edi Rama me homologun kosovar, Albin Kurti gjatë kongresit të partive...

Gjiknuri takohet me Martin Schulz: Diskutuam për çështjet e integrimit dhe rrugën e Shqipërisë drejt BE-së

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka takuar në Berlin ish-Presidentin e Parlamentit Europian, Martin Schulz, aktualisht drejtues i "Friedrich Ebert Stiftung". Përmes...

Ambasadori rus në Berlin: Gjermania e kaloi “vijën e kuqe” kur furnzoi Ukrainën me armë

Ambasadori rus në Berlin, Sergey Nechayev, ka kritikuar Gjermaninë për mbështetjen që i ka ofruar Ukrainës,  që prej pushtimit  rus në 24 shkurt të...

E rëndë në Gjermani, makina përplas turmën e njerëzve para kishës, vdes një person dhe plagosen 30 të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një kishë në Berlin të Gjermanisë, një person ka hyrë me makinë në mes të turmës dhe...

Xhaçka takon homologun ukrainas në Berlin: Do të bëjmë gjithçka që lufta të përfundojë

Minisrtrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, ka takuar sot në Berlin homologun ukrainas, Dimytro Kuleba. Përmes një postimi në Tëitter, Xhaçka thotë se...

Anthony Blinken vizitë urgjente në Europë, ja me kë do të takohet, zbardhet axhenda

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ditën e shtunë do të kryejë një vizitë në Europë ku do të zhvillojë një takim me ministrat...

Vuçiç flet për darkën në Berlin: Më quajtën Putin i vogël që do luftë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka folur për medie në lidhje me takimin që pati me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në Kosovë. Ai është...

Politikani serb akuzon Vuçiçin: Doli në lokal për birrë me Albin Kurtin, gjatë vizitës në Berlin

Politikani serb Vuk Jeremiç ka aluduar se dy ditë më parë presidenti Vuçiç dhe kryeministri Albin Kurti, kanë dalë së bashku në një lokal...

Lajmet e fundit