Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

berlin

VIDEO/ Shpërthen akuariumi gjigant në Gjermani, përmbytet hoteli, bllokohen rrugët për shkak të ujit

Akuarimi gjigand me një million litra ujë i vendosur në hollin e Radisson Blu në Berlin, ka shpërthyer duke përmbytur hotelin dhe rrugët aty...

PD përshëndet marrëveshjet e firmosura në Berlin: Vetëm një Ballkan i shteteve të barabarta ecën drejt së ardhmes!

Partia Demokratike ka përshëndetur marrëveshjet e firmosura dje në samitin e Berlinit, në kuadër të Procesit të Berlinit. Në deklaratën e PD-së të shpërndarë nga...

Liderët të ulur në një tryezë, nënshkruhen 3 marrëveshjet mes vendeve të Ballkanit Perëndimor

Janë nëshkruar tre marrëveshjet mes Ballkanit Perëndimor në kuadër të “Procesit të Berlinit 2022”. Në tryezë ku u firmosen dhe marrëveshjet shihen, kryeministri i Shqipërisë,...

Rama vizitë në Gjermani, ndan video nga pritja që i bëri kancelari Scholz në Berlin

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Samitin “Procesi i Berlinit 2022”. Ai ka ndarë një video pak më...

Rama sot në Gjermani, tre marrëveshjet që do nënshkruhen për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri Edi Rama sot ndodhet në Gjermani, pasia mbahet një takim në kuadër të procesit të Berlinit, për Ballkanin Perëndimor. Liderët e Ballkanit Perëndimor do...

VIDEO/ Scholz ndërpret fjalën në gjermanisht dhe ia përkthen Ramës: Edi, sapo thashë që…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër video nga Berlini, ku kancelari gjerman Olaf Scholz ka folur për anëtarësimin në BE të Ballkanit Perëndimor. Rama...

Duke kënduar “Bella Ciao”, Rama publikon videon nga Kongresi i Berlinit, homazhe për 22-vjeçaren e vrarë në Iran

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër video nga Berlini, ku mori pjesë në punimet e Kongresit të Partisë Socialiste Evropian. Rama ka publikuar një...

Të dy të qeshur, Edi Rama ndan foton me kryeministren e Finlandës dhe paralajmëron me kthimin në Tiranë

Në Berlin ka përfunduar kongresi i Partive Socialiste Europiane dhe kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto me kryeministren e Finlandës Sanna Marin, ku...

“E urrej këtë, kam vetëm 2 minuta”, Edi Rama batuta me moderatoren në Berlin: Mos kërko kufij kohe kur flet me burra nga Ballkani

Kryeministri Edi Rama ka prej ditës së djeshme ndodhet në Berlin ku po merr pjesë në Kongresin e Partisë së Socialistëve&Demokratëve Europianë. Sot, në...

Rama thirrje BE nga Berlini: Mos na lini mënjanë ne shqiptarëve, po të mos ishte Erdogani, s’do të ishim vaksinuar

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar sërish Bashkimin Europian për mospërfshirjen e Shqipërisë në ndihmat e BE-së në fillim të pandemisë së Covid-19. Gjatë fjajlës së...

Lajmet e fundit