Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Beograd

BE-ja propozon sanksione ndaj kanalit të Russia Today që transmetohet nga Serbia

Bashkimi Evropian është duke e diskutuar pakon e 11-të të sanksioneve ndaj Rusisë, që do të fokusohet më së shumti në përpjekjet për ta...

Kina: Nuk do i harrojmë kurrë krimet barbare të NATO dhe SHBA ndaj Jugosllavisë

Ministria e Jashtme kineze ka kujtuar bombardimin e ambasadës kineze në Beograd, nga forcat e NATO-s gjatë luftës së Kosovës. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme...

Masakra në Beograd, Albin Kurti u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar për ngjarjen e rëndë të shënuar ditën e djeshme në një shkollë në Beograd, ku një 14-vjeçar...

MASAKRA NË BEOGRAD/ “Duket si film horror”, arrestohet i ati i 14-vjeçarit që vrau shokët, dëshmia RRËQETHËSE e të miturit: Ja si shpëtova gjallë…

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Beograd, ku një 14-vjeçar vrau rojen e shkollës...

Ky është 14-vjeçari që kreu masakrën në shkollën në Beograd, vrau 9 persona dhe plagosi 15 të tjerë

Një masakër u shënua ditën e sotme në një shkollë në Beograd, ku një fëmijë hapi zjarr në një shkollë dhe vrau disa persona. 14...

Masakër në një shkoll në Beograd, një nxënësi vret rojen dhe 8 shokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Beograd, ku në një shkollë kanë humbur jetën 9 persona. Mediat serbe bëjnë me dije se një nxënës...

Tirana mund të rrëzojë nga “froni” Beogradin si aeroporti më i madh në rajon

Në vitin 2022, Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës “Nënë Tereza” shënoi rritje të pasagjerëve prej 55,7 për qind krahasuar me vitin para COVID 2019. Për herë...

Kurti për zgjedhjet në veri: Beogradi dhe veglat e tij në terren e imponuan bojkotin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas zgjedhjeve që u mbajtën dje në katër komunat në Veri. Me anë të një postimi në rrjetet...

Presidentja e Greqisë në  Beograd: Qëndrimi ynë për Kososvën mbetet i njëjtë

Presidentja e Greqisë Katerina Sakellaropoulou ka deklaruar sot se qëndrimi për Kosovën mbetet i pandryshueshëm. Ajo është shprehur se janë të gatshëm të ofrojnë...

Lista Serbe tregon pse nuk merr pjesë në zgjedhje, Kurti akuzon Beogradin për ndërhyrje

Lista Serbe, partia udhëheqëse e serbëve të Kosovës, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme të jashtëzakonshme lokale në...

Lajmet e fundit