Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Beograd

Sulmet në Veri, Sveçla: Grupe kriminale të orkestruara nga Beogradi

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se personat që sulmuan efeketivët në Veri janë grupe kriminale serbe. Përmes një njoftimi në Facebook,...

Paqja dhe siguria në rajon, presidenti Vuçiç vlerëson Edi Ramën: Di më mirë se unë si të sillet me Brukselin

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç në konferencën e përbashkët për shtyp me Edi Ramën,  vlerësoi kryeministrin duke thënë se  ky i fundit “ka ditur të...

Vuçiç ironizon Albin Kurtin: As ata që janë afër tij se dinë kur do e shohin, se më pyesin mua…

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka ironizuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë se as “më pyesni se kur do ta shoh Albin Kurtin...

Vuçiç pas takimit me Ramën: Diskutimet për “Open Ballkan” jo të lehta, por të frytshme

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç ka zbuluar detaje nga takimi me kryeministrin Edi Rama këtë të premte në Beograd. Ai ka tha se me Ramën do...

Rama takon Vuçiç në Beograd: Askush të mos nënvlerësojë përshkallëzimet në veri! Do të diskutojmë për procesin e Berlinit

Kryeministri Edi Rama mbërriti mbrëmjen e sotme në Beograd, aty ku edhe përmbylli turin e tij ballkanik. Ai u takua me presidentin serb Aleksandër...

Rama mbërrin në Beograd, pritet takimi me Vuçiç

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak më parë në Beograd, aty ku edhe do të përmbyllë  turin e tij ballkanik. Gjatë kësaj vizite kreu i...

Ndërron jetë ish-presidenti i Serbisë, Milan Milutinoviç

Ka ndërruar jetë sot në moshën 81-vjeçare, ish-presidenti i Serbisë Milan Milutinoviç. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka bërë me dije...

Tubime në Beograd, gjuhë urrejtjeje ndaj shqiptarëve dhe thirrje për dorëheqjen e Vuçiqit

Partitë e djathta opozitare në Serbi u mblodhën mbrëmjen e 28 qershorit në Beograd, në shenjë mbështetjeje për serbët nga Kosova. Në mesin e tyre...

Vlora Hyseni, sekretet e “kryespiunes” me visto amerikane

Vetëm pak kohë në drejtim të SHISH, opozita e bëri target duke e akuzuar për një vizitë të fshehtë në Beograd dhe bashkëpunëtore e...

Mijëra serbë “derdhen” në rrugët e Beogradit, kërkojnë dorëheqjen e Vuçiç

Dhjetëra mijëra njerëz morën pjesë në protestat antiqeveritare në kryeqytetin serb të Beogradit të premten. Kjo ishte protesta e gjashtë pasi 18 persona u...

Lajmet e fundit