Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

Benjamin Netanyahu

Protestat e dhunshme në Izrael/ Netanyahu bën një hap pas, shtyn reformën në drejtësi

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, ka shtyrë për muajin e ardhshëm procesin për diskutimin e reformës në sistemin gjyqësor. Kështu thuhet në deklaratën e së...

Shpërthejnë protestat e dhunshme në Izrael, demonstruesit rrethojnë pallatin presidencial

Protesta të dhunshme kanë shpërthyer mbrëmë në Tel Aviv, Izrael kundër refromës gjyqësore. Si pasojë u arerstuan me dhjetëra protestues dhe disa  të tjerë...

Netanyahu sërish në krye të Izraelit, Rama e përgëzon: Urime Bibi, shpresoj që të mbash premtimin dhe të vizitosh Shqipërinë

Kryemistri Edi Rama ka uruar homologun e tij izraelit, Benjamin Netanyahu për mandatin e tij të ri. Përmes një postimi në “Twitter”, kryeministri shkruan se...

VIDEO EPIKE/ Netanyahu harron që humbi dhe ulet përsëri në karrigen e kryeministrit, dikush i thotë se nuk është vendi i tij

Pas 12 vitesh në krye të qeverisë, Benjamin Netanyahu nuk do të jetë më kryeministri i Izraelit. Ai renditet si lideri më jetëgjatë në...

Kryeministri i ri i Izraelit zotohet para qytetarëve: Do të bashkoj kombin

Kryeministri i ri i Izraelit, Naftali Bennett është zotuar të bashkojë kombin e shkatërruar nga katër zgjedhje në dy vjet bllokim politik. Ai tha se...

Formohet koalicioni i ri qeveritar në Izrael, rrëzohet pas 12 vitesh nga pushteti Banjamin Netanyahu

Deputetët opozitarë në Izrael kanë nënshkurar marrëveshjen për formiminin e qeverisë së re që do të rrëzojë nga pushteti pas 12 vitesh kryeministrin Benjamin...

Netanyahu bën thirrje për të bllokuar formimin e qeverisë së re: Koalicioni i të majtëve është i rrezikshëm

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka kritikuar koalicionin e formuar nga partitë opozitare, i cili pritet ta largojë atë pas 12 vitesh në pushtet. Netanyahu...

Netanyahu humb pushtetin pas 12 vitesh! Opozita bie dakord të formojnë qeverinë e re

Kundërshtarët e Kryeministrit Benjamin Netanyahu sot njoftuan se kanë arritur një marrëveshje për të formuar një koalicion të ri qeverisës, duke hapur rrugën për...

Lëvizje të paramenduara, ndryshohet kreu i Mossad, ja kush emërohet shefi i ri i inteligjencës izraelite: Do të ndalojë Teheranin të blejë armë bërthamore

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka njoftuar se David Barnea, numri dy i Mossadit, do të emërohet në krye të agjensisë së inteligjencës për pesë...

Biden i kërkoi qetësimin e situatës, Netanyahu e shpërfill: Do vazhdojmë sulmet në Gaza (VIDEO)

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se ai ishte 'i vendosur' për të vazhduar operacionin në Gaza derisa objektivat e tij të ishin përmbushur, duke...

Lajmet e fundit