Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Ben Blushi

“Imagjinoni një vend ku lajm bën kush lindi jo kush vdiq”, Ben Blushi: Kush do t’i paguajë gjithë pensionistët e Republikës së Pleqve?

Gazetari Ben Blushi, ka ngritur shqetësimin në lidhje me plakjen e popullsisë dhe atë që do të sjellë kjo në të ardhmen për vendin...

 “Aty asgjë s’refuzohet dhe çdo gjë merret”, Ben Blushi për Festivalin Ilegal në Kavajë: Muzikë, vajza e djem nudo dhe “bar”…(E plotë)

Nga Ben Blushi Nëse do kisha më shumë guxim dhe sigurisht nëse do isha në moshën e duhur, do kisha marrë pjesë në festivalin Ilegal...

Duke kërkuar spiunët rusë në Gramsh

Nga Ben Blushi Një nga dëmet e shumta që Putini i ka bërë rusëve, është se ata duken të këqinj edhe kur janë budallenj. Megjithatë letërsia...

Romani “Otello, Arapi i Vlorës” i Ben Blushit botohet në Kinë

Botohet në Kinë romani i shkrimtarit Ben Blushi "Otello, Arapi i Vlorës". Botimi i tij është mundësuar nga një prej shtepive botuese më të mëdha...

“Më kërkojnë në Presidencë”, Ben Blushi rrëfen bisedën me Edvin Shvarc: Ti nuk do vesh kurrë mend, nuk ikën kur duhet por kur s’duhet

Nga Ben Blushi EDVIN SCHWARTZ, KUSHËRIRI I FROJDIT Edvin Schwartzi erdhi gjysëm ore me vonesë.Më solli një libër. Me titull Dhimbje. Nga një shkrimtare hebreje. Schwartz e...

Ben Blushi rrëfen takimin me stilisten nga Tirana: Nuk merem me VIP-at shqiptarë, ata duan Instagramin dhe s’paguajnë

Nga Ben Blushi KATERINA ZOTO, STILISTJA S M L Katerina Zoton e njoha në instagram. Kishte veshur një fustan të gjerë me lule. I nisa një...

“E kam shkrepur në Vlorë këtë foto”, Blushi: Kjo është kartolina e një Shqipërie që nuk do ndryshojë

Nga Ben Blushi: VLORA PARKING BEACH Këtë foto e kam shkrepur në Vlorë para disa ditësh. Zakonisht mua nuk më bëjnë përshtypje çuditë shqiptare që shartojnë...

Ben Blushi rrëfen bisedën me Tosin nga Dardha: Si shkoi në gjyq i mbuluar me bajga të fitonte kundër gruas

Nga Ben Blushi TOSI I DARDHËS E mo Tosi, Mirë Beni, Si është Dardha? Fresk Beni, Do bëjmë ca muhabet? Mirë o Beni, Çfarë lexon te ky muri Tosi? Kujdes makinën, Beni Lexoje këtë...

“Ky është Islami i ri, Islami i Instagramit”, Ben Blushi: Falja e Bajramit dukej si sfilatë mode, vajza të lyera, të parfumosura …

Publicisti Ben Blushi rrëfen ekperiencën e tij ditën e sotme, teksa vizitoi sheshin “Skenderbej” në qendër të Tiranës, aty ku mijëra besimtarë myslimane falën...

“Shqipëria si Ukraina e viteve ’90”, balerini rrëfehet për Ben Blushin: Njerëzit rrinë në kafe me kostum, marrëveshjet bëhen me një shtrëngim dore

Nga Ben Blushi NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE Nikita Savin është nga Ukraina. Kur filloi lufta erdhi në Orikum. Aty jeton në një vilë me qira. Si...

Lajmet e fundit