Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

belind kellici

VIDEO/ Deklarata e ashpër e Veliajt: S’do e lëmë Tiranën në dorën e zhulsave

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës dy ditë më parë u zhvillua me debat mes kryebashkiakut Erion Veliaj dhe këshilltarëve të opozitës. Debati ishte për...

Këlliçi denoncon: Veliaj dhe Salillari po shpronësojnë banorët e Kasharit me çmimin qesharak

Ish-kandidati për kreun e Bashkisë së Tiranës, Belind Këlliçi ka denoncuar skandalin që po ndodh lidhur me shpronësimin e banorëve në zonën e Kasharit. Përmes...

Homazhet për Qazim Mulletin, Këlliçi shfaqet duke qeshur para arkivolit

Eshtrat e ish-prefektit të Tiranës, Qazim Mulleti u rikthyen në atdhe të premten e kaluar. Familjarët e tij e pritën arkëmortin në Portin e...

“Veliaj, pronari i inceneratorit të Tiranës”, Këlliçi: Denoncimi me fakte vuri në lëvizje mediet që financohen nga kjo aferë

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 Majit, Belind Këlliçi, thotë se denoncimi me fakte se kryebashkiaku Erion...

Këlliçi nxjerr aneks kontratën “sekrete”: Erion Veliaj me firmën e tij, sërish si pronari dhe garanti i Inceneratorit të Tiranës

Ish-kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë"  për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 Majit, Belind Këlliçi, ka publikuar një tjetër dokument i cili implikon...

“Ruhuni nga urbani”, ironizon Këlliçi: Bashkia i ka minimizuar funksionet në agjenci eventesh

Ish-kandidati për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka reaguar për lajmin e aksidentit, ku urbani i “Unazës” u përplas me një motor dhe mbeti...

Belind Këlliçi: SPAK të shikojë edhe katet pa leje në zemër të Tiranës! 100 metra nga zyra e Veliaj

Ish-deputeti Belind Këlliçi reagon për urdhër-arrestin e lëshaur nga SPAK për Vangjush Dako, për disa kate pa leje në një pallat në Durrës. AI...

Këlliçi: Tom Doshi bleu vota, doli forcë e parë te komuniteti rom mbrapa Pallatit me Shigjeta

Kandidati për Bashkinë e Tiranës dhe ish-deputeti demokrat, Belind Këlliçi është shprehur pasditen e kësaj të marte se Partia Social-Demokrate e drejtuar nga Tom...

Këlliçi e pranon: Jam takuar me Tabakun, nuk kam mandat për të negociuar

Belind Këlliçi tregon se është takuar me nënkryetaren e PD zyrtare, Jorida Tabaku, e cila flitet edhe që mund të jetë drejtuesja e PD. “E...

Berisha mbledh Kryesinë në selinë blu, Këlliçi: Momenti për të reflektuar dhe për të lënë pas hatërmbetjet me njëri-tjetrin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbledhur mesditën e sotme në selinë blu Kryesinë. Në një deklaratë për mediat ka qenë ish-kandidati për Bashkinë e Tiranës,...

Lajmet e fundit