Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

Begaj

Refuzoi ftesën kryeministrit grek për darkën informale, Begaj qëndon stoik: Nuk është e vërtetë

Presidenti Bajram Begaj i ka qëndruar linjës së deklaratës zyrtare të bëra publike në kohën që refuzoi ftesën e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis për...

Çështja “Beleri”, Begaj: Ta lëmë të flasë drejtësia

Presidenti Bajram Begaj ka thënë se çështja e kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beleri duhet të lihet në dorë të drejtësisë. I ftuar në “Real Story”,...

Begaj takim me Borrel në samitin e OKB: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE

Presidenti Bajram Begaj mori pjesë këtë të martë në Forumin e Nivelit të Lartë Politik për Zhvillimin e Qëndrueshëm, i njohur si Samiti për...

Begaj takon Osmanin në samitin e OKB: Bashkë!

Presidenti Bajram Begaj mori pjesë këtë të martë në Forumin e Nivelit të Lartë Politik për Zhvillimin e Qëndrueshëm, i njohur si Samiti për...

Begaj takon homologun zvicerian në samitin e OKB: Komuniteti shqiptar në Zvicër, një urë e fortë lidhëse

Presidenti Bajram Begaj mori pjesë këtë të martë në Forumin e Nivelit të Lartë Politik për Zhvillimin e Qëndrueshëm, i njohur si Samiti për...

223 të arrestuar, Begaj përgëzon Policinë për megaoperacionin antidrogë: Më shumë siguri pranë shkollave

Presidenti Bajram Begaj ka vlerësuar Policinë e Shtetit për megaoperacionin antidrogë “Tempulli”, ku u arrestuan 200 persona. Begaj ka përgëzuar autoritetet për profesionalizmin dhe përkushtimin...

Begaj shkarkon Komandantin e Forcës Ajrore, Dimo zëvendëson Pulajn

Presidenti Begaj ka shkarkuar nga detyra e Komandantit të Forcës Ajrore, Gjeneral Brigade, Ylli Pulaj. Në vend të tij, kreu i shtetit ka emëruar Gjeneral...

U betua në Presidencë, reagon për herë të parë Ministrja e re e Shëndetësisë

Ministrja e re e Shëndetësisë, Albana Koçiu ka reaguar pas betimit në Presidencë këtë të martë. Koçiu shprehet e nderuar për detyrën si Ministre e...

Begaj dhe Osmani në Shkup, në përurimin e bustit të Nënë Terezës

Presidenti Bajram Begaj ka marrë pjesë hëtë të hënë në përurimin e bustit të Nënë Terezës në Shkup. Kreu i shteti ndodhet në kryeqytetin e...

Shqipëria shkuan historinë në “Air Albania”, reagon politika

Shqipëria mori sot një fitore historike përballë Polonisë në ‘Air Albania’ duke i mposhtur rivalët me rezultatin e pastër 2-0. Menjëherë pas këtij rezultati fantastik...

Lajmet e fundit