Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

bashkia vore

Pa dalë rezultati, kandidati i PS-së nis festën dhe hedh fishekzjarre në këtë bashki të rëndësishme

Ndonëse rezultati i votave nuk është bërë ende publik, socialistët e Vorës kanë filluar festën. Siç raportohet nga Vora, në qendër janë hedhur fishekzjarre nga...

Indrit Hoxha çon në SPAK kryebashkiakun e Vorës: Tender 2.3 milionë euro për pastrim, por bashkia është më e pista

Kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" për Vorën, Indrit Hoxha ka kallëzuar këtë të mërkurë në SPAK kryebashkiakun socialist Blerim Shera. Ai ka thënë për...

Fitoi me diferencë të thellë Bashkinë e Vorës, Blerim Shera falenderon votuesit: Bashkë do e bëjmë Vorë të jetë aq pranë Tiranës në zhvillim...

Kryebashkiaku i ri i Vorës, Blerim Shera, ka falenderuar votuesit e tij pas shpalljes së rezultatit paraprak nga KQZ, ku ai arriti të marrë...

Veliaj i gëzohet fitores në Vorë: Nuk ka më bastione në Shqipëri! Morëm dyfishin e votave të dy kandidatëve të tjerë bashkë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, në një konferencë për shtyp nga selia e PS menjëherë pas shpalljes nga...

Partia Socialiste fiton Bashkinë e Vorës, ja cila është fituesja mes dy opozitave

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka publikuar rezultatin paraprak të votimit në Bashkinë e Vorës, ku fitues është shpallur Blerim Shera i Partisë Socialiste me 7530...

Dekriminalizimi, KQZ u jep “dritën jeshile” kandidatëve për bashkitë Vorë, Rrogozhinë dhe Dibër

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ditën e sotme shqyrtoi projektvendimet për verifikimin e formularëve të vetëdeklarimit të kandidatëve për kryetar të bashkive Rrogozhinë, Vorë dhe...

ZGJEDHJET e 6 MARSIT/ Zbulohet propozimi i Partisë Demokratike për bashkinë e Vorës

Ymer Marku është kandidati i propozuar nga dega e Partisë Demokratike në Vorë për zgjedhjet e 6 Marsit në këtë bashki. Emri i tij është...

Zgjidhet KANDIDATI i “foltores” për Bashkinë e Vorës (EMRI)

Përfundon numërimi i votave për kandidatët e Komisionit të Rithemelimit për zgjedhjet në Bashkinë e Vorës. Me 277 vota, Lulzim Vrana është kandidati që do...

Bashkia e Vorës me godinë të re, hap tenderin me shumën marramendëse prej 7 milion dollarësh (Dokumentet)

Rreth 7 milion dollarë do të kushtojë Bashkia e re e Vorës, sipas një tenderi të hapur, ndonëse aktualisht kjo bashki s’ka kryetar. Tenderi për...

Akuzat për dënim në Greqi, Prokuroria i merr gjurmët e gishtave kryebashkiakut socialist të Vorës

Prokuroria e Tiranës ka administruar gjurmët e gishtave të kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i akuzuar nga opozita si i dënuar në Greqi. ...

Lajmet e fundit