Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Bashke Fitojme

Zgjedhjet në Kukës, Meta i shkon në zyrë Sali Berishës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po zhvillon një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha në selinë blu. Ky takim mes Berishës dhe Metës vjen...

KQZ e rrëzoi, Berisha garon në Kukës me koalicionin “Bashkë Fitojmë”

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” përmes një kërkese të depozituar në KQZ kërkon regjistrimin në zgjedhjet që të mbahen më 24 shtator. Emrit Vata është kandidati i...

Humbi edhe pas rinumërimit, Lefter Maliqi nuk njeh zgjedhjet

Kandidati i koalicionit “Bashkë-Fitojmë” për Bashkinë Kuçovë, Lefter Maliqi ka thënë se zgjedhjet e mbajtura nuk do të njihen nga opozita. Në një deklaratë për...

Rinumërimi i votave në Kuçovë, Lefter Maliqi përplaset me përfaqësuesin e KQZ: Rrugaç, hajdut…

Rinumërimi i votave për Bashkinë e Kuçovës është shoqëruar me incidente. Burime për mediat bëjnë me dije situata është tensionuar në Kolegjin Zgjedhor aty...

Mbledhja e Këshillit Bashkiak, ambasadorja greke nga Himara: Mungesa e Belerit, goditje e madhe e shtetit të së drejtës

Ambasadorja e Greqisë në vendin tonë, Konstantina Kamitsi ka reaguar për herë të parë lidhur me vendimin e marrë ditën e djeshme nga GJKKO,...

Votimi elektronik në Kamëz, KAS rrëzon kërkesën e “BF” për ekspertimin e pajisjeve

Komisioni i Ankesave dhe Sankisoneve (KAS) ka rrëzuar sot kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për marrjen e një eksperti të huaj për ekspertimin e...

“Bashkë Fitojmë” kërkon filmimet e tavolinave të numërimit në Rrogozhinë dhe Belsh: Kutitë e burgut u dhanë fitoren kandidatëve të PS

Koalicioni "Bashkë Fitojmë" i kërkon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që t'i vërë në dispozicion pamjet filmike të dy KZAZ-ve, nr.43 dhe nr.45, për votat...

Humbën thellë në zgjedhje, Meta i shkon në zyrë Sali Berishës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar ditën e sotme në selinë blu, ku ndodhet ish-kryeministri Sali Berisha. Burime për media bëjnë me...

Kreu i KQZ jep shifrat zyrtare: Pjesëmarrja në zgjedhje ishte 38.22%, PS mori 53 bashki dhe “Koalicioni” 7-të

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka dhënë shifrat zyrtare sa i përket pjesëmarrjes në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se kanë...

Shënohet historia në Shkodër, Benet Beci “rrëzon kalanë” e demokratëve!

Ka përfunduar numërimi në Bashkinë e Shkodrës dhe kryebashkiaku për katër vitet në vijim do të jetë Benet Beci. Benet Beci i ka dhuruar socialistëve...

Lajmet e fundit