Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

banoret

Burri terrorizon banorët në Tiranë, i kërcënon me thikë në mes të bulevardit

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Burime për mediet bëjnë me dije se një person, ende i paidentifikuar...

“Uji vjen i ndotur”, banorët e Zall Herrit në protestë: Jemi si në Mesjetë, shteti të reagojë

Banorët e Zall Herrit mëngjesin e sotëm janë mbledhur sërish në protestë. Ata kanë bllokuar rrugën dhe janë shprehur se nuk do të lejojnë...

Këlliçi denoncon: Veliaj dhe Salillari po shpronësojnë banorët e Kasharit me çmimin qesharak

Ish-kandidati për kreun e Bashkisë së Tiranës, Belind Këlliçi ka denoncuar skandalin që po ndodh lidhur me shpronësimin e banorëve në zonën e Kasharit. Përmes...

Protesta e banorëve të Fierzës kundër punimeve në gurore, ndalohen 7 banorët, mes tyre edhe pronari i resortit

Banorët e njësisë administrative Fierzë, në Tropojë, janë ngritur në protesta këtë të hënë kundër punimeve në gurore. Burime për mediat bëjën me dije se...

VIDEO-SKANDAL/ Kryebashkiaku i PS shan banorët: Jeni k*rva, nuk i dua votat tuaja

Një tjetër video-skandal nga radhët e Partisë Socialiste është publikuar ditën e sotme. Ka qenë deputeti demokrat, Saimir Korreshi i cili ka postuar një...

Banorët protestojnë për bllokimin e varkave në Lumin e Shalës dhe Liqenin e Komanit

Drejtuesit e strukturave të agroturizmit dhe banorët e zonës në Lumin e Shalës e në Koman janë ngritur në protestë këtë të shtunë, duke...

Banorët e “Siri Kodrës” denoncojnë firmën e ndërtimit: Na mbyti pluhuri dhe balta

Një grup banorësh të zonës së njohur si "Siri Kodra" në Tiranë denoncojnë në neësbomb.al një firmë ndërtimi që është duke punuar në lagjen...

Edmond Spaho filmon kryebashkiakun e Maliqit: Shikojeni këtë mashtrues, shikojeni! Banorët “përzënë” deputetin e PD, reagon dhe Gëzim Topçiu (VIDEO)

Deputeti demokrat Edmond Spaho ka filmuar me celularin e tij një rast në Maliq dhe akuzon kryebashkiakun socialist Gazim Topçiu, se po bënte fushatë...

Këlliçi takon biznesmenët dhe qytetarët në “Tregun Çam”: Të rrezikuar tashmë janë dhe autoktonët

Belind Këlliçi teksa takon qytetarët dhe u prezanton programin dhe 5 pikat që sjellin ndryshimin në Tiranë, denoncon po ashtu paligjshmërinë dhe korrupsionin në...

Sako qetëson durrsakët: Bashkia nuk prish shtëpi, është mbështetja juaj për përfundimin e legalizimit të banesave

“Pas investimeve që kemi bërë në rikonstruksionin e rrugëve kryesore, do të nisim punën për të gjitha rrugët dytësore së bashku me ndriçimin dhe...

Lajmet e fundit