Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

bangladesh

Bizneseve u largohen punëtorët nga Bangladeshi, kërkojnë ndërhyrjen e shtetit për hartimin e një plani kombëtar

Kriza e mungesës së punëtorëve po ndihet në të gjithë sektorët e ekonomisë, duke u kthyer në një nga problemet më të mprehta të...

E PAZAKONTË/ Po luante kukafshehti, i mituri futet në kontejner dhe përfundon në një shtet tjetër

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një të mitur teksa ishte duke luajtur lojën e famshme “kukafshehti”. Nga Bangladeshi një 15 vjeçar ka përfunduar...

Spanja “përvëlohet” nga temperaturat e larta, Bangladeshi dhe India përmbyten, humbin jetën dhjetëra persona

Shirat e dendur kanë shkaktuar përmbytje të përhapura në pjesë të Bangladeshit dhe Indisë, duke lënë miliona të bllokuar dhe të paktën 57 të...

U shkarkua nga detyra, ish-zv/ministrja nis një rrugëtim të ri në Bangladesh 

Ish-zv ministrja e Financave në Shqipëri, Dajana Sorensen, ka nisur një rrugëtim të ri larg Shqipërisë. Pas largimit nga qeveria Sorensen ka vendosur që të...

Trageti me 500 pasagjerë shpërthen në flakë, raportohet për të paktën 37 të vdekur

Të paktën 37 persona kanë humbur jetën në Bangladesh, pasi trageti me të cilin ata udhëtonin ka marrë flakë. Incidenti ndodhi herët të premten...

Tragjike/ Përfshihet nga flakët fabrika e pijeve në Bangladesh, humbin jetën 52 punëtorë dhe plagosen dhjetëra të tjerë

Një zjarr ka përfshirë një fabrikë në Bangladesh, ku si pasojë kanë humbur jetën 52 punëtorë  dhe kanë mbetur të plagosur 30 të tjerë,...

Deklarata për punëtorët nga Bangladeshi, Rama: Punëtori i huaj është diçka normale, nuk jetojmë në bunkerin e Enver Hoxhës

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e tij për kompanitë shqiptare që të marrin punëtorë nga Bangladeshi.Ai tha se kjo është diçka normale që...

‘Të punojnë me pagë minimale, ose zëvendësohen me pakistanezë’, Shehaj sulmon Ramën: Deklaratë përçmuese për shqiptarët! Ai s’do njerëz që flasin, por skllevër

Kandidati i PD për Qarkun Tiranë, Agron Shehaj reagon pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, sipas të cilit shqiptarët duhet të punojnë me paga...

‘Kam porosit 200 punëtorë në Bangladesh, Rama-pronarit të fasonerisë: Ndërroji kur të mësojnë shqip se iu hyn krimbi, fillojnë me thashetheme dhe…

Kryeminstri Edi Rama gjatë vizitës së tij në qytetin e Shkodrës, u ndal edhe në fasonerinë e familjes Shtjefni. Gjatë bashkëbisedimit me pronarin, ky i...

Aksident FATAL i dy trenave, vdesin në vend 15 persona

15 persona kanë humbur jetën ndërsa 58 të tjerë janë plagosur teksa dy trena janë përplasur në  rajonin e Brahmanbarias në lindje të Bangladeshit....

Lajmet e fundit