Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

banesa

Zjarr në një fshat në Vlorë, rrezikojnë 3 banesa

Një zjarr i madh ka rënë ditëën e sotme në fshatin Kërkovë të Vlorës. Bëhet me dije se zjarri ka djegur qindra rrënjë ullinj shekullorë...

Nesër nis Censi i popullsisë, KMSH thirrje qytetarëve: Deklaroni me krenari besimin tuaj fetar

Ashtu siç e paralajmëroi kryeëministri Edi Rama pak ditë më parë, nesër nis Censi i popullsisë dhe banesave. Në lidhje me këtë ka bërë edhe...

Censi i Popullsisë dhe Banesave, Rama: Proces i rëndësishëm statistikor, do bëhet sipas standardeve europiane

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për shtyp ka bërë me dije se më 18 shtator të këtij viti do të nisë Censi i...

Zjarr në një fshat në Klos, rrezikohen banesat

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në fshatin Dars të Bashkisë së Klosit. Bëhet me dije se zjarri ka përfshirë një masiv me dyshqe...

Shembja e tarracës në Qerret, vdes rrugës për në spital pronari i banesës

Fatkeqësisht ka ndërruar jetën një nga personat të cilët mesditën e sotme mbetën të bllokuar nën rrënojat e banesës në Qerret. Ndonëse, më herët u...

Shpërthim me tritol pas mesnate në Krujë, dëmtohen xhamat e bizneseve dhe disa banesave

Një shpërthim me tritol raportohet se ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Krujë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në...

Balla në Korçë: Do trajtojmë problemet e banimit, 100 shtëpitë e para do t’u jepen familjeve të reja të efektivëve

Ministri i Brendshëm, Taulant Ball aka zhvilluar ditën e sotme një takim me strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë së Korçës. Balla me anë të...

Shkrumbohet banesa në Vlorë, e gjithë familja ndodhej brenda

Një banesë është përfshirë nga flakët gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në lagjen “Hajër Çakërri” në Vlorë. Mësohet se në momentin kur...

Reshjet e dendura të shiut shkaktojnë problematika në Krujë, përmbyten banesat dhe qindra hektarë tokë

Reshje të dendura shiu ka pasur në të gjithë vendin mbrëmjen e djeshme, ku ka shkaktuar dhe problematika. Reshjet e shiut kanë qenë të dendura...

Hajdutët bastisin shtëpinë e gjyqtares në Durrës, i vjedhin eurot dhe bizhuteritë

Gjyqtarja Shpëtime Pitaku ka rënë pre e grabitjes. Sipas informacioneve paraprake mësohet se banesa e saj është grabitur nga disa persona ende të paidentifikuar. Para...

Lajmet e fundit