Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

banane

FOTO/ Ngarkesa me e madhe ndonjëherë! Policia spanjolle kap 9.5 ton kokainë në kontejnerin me banane

Një sasi rekord prej 9,436 kilogram kokainë është kapur nga Policia spanjolle në portin jugor të Algeciras. Ngarkesa, e cila është cilësuar nga zyrtarët...

Në konteinerin me banane iu gjet 49 kg kokainë, SPAK kërkon pushimin e çështjes për babain e Arbër Çekajt

Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar pushimin e çështjes për Selim Çekajn. Në konteinerin me banana të kompanisë së tij u gjetën 49 kg...

Agjentët e BHK-së “zbërthejnë” Portin e Durrësit, zbrazin të gjitha kontejnerët me banane, dyshohet për ngarkesa të tjera me KOKAINË

Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit edhe ditën e sotme kanë vijuar kontrollet në Portin e Durrësit, pas dyshimeve për të tjera sasi kokaine...

Kokaina në arkat me banane, gazetari tregon sasinë standarde të paketimeve

Gazetari Artan Hoxha, tregon sesa kilogram duhet të përmbajë një arkë standarde me banane, nisur nga rastet e fundit të kokainës së kapur në...

Gjykata e Lartë RRËZON kërkesën e “Alba Exotic Fruit”, kompania që sillte KOKAINË dhe banane do qëndrojë nën SEKUESTRO

Kompania e bananeve "Alba Exotic Fruit" do të vazhdojë të qëndrojë e sekuestruar. Kështu ka vendosur dje Gjykata e Lartë, duke rrëzuar kërkesën e...

Kontejneri me banane dyshohet se transportonte drogë, Gjykata merr vendimin për 20 të arrestuarit, lirohen 11 prej tyre

20 punonjësit e Portit të Durrësit, të cilët u arrestuan ditën e dielë në lidhje me kontejnerin me banane që u gjet i hapur...

Dyshimet për kokainë në kontejner, zbardhen detaje nga dosja: Ja si u hoqën arkat gjatë natës

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja ku dy ditë më parë në Portin e Durrësit në një kontejner bananesh dyshohet se kisht një...

Detaje të reja nga droga e zbuluar në Portin e Durrësit: Konteineri me banane u nis nga Kolumbia në Spanjë e Durrës…

Detaje të reja janë zbadhu nga konteineri me banana që ishte i paplumbosur dhe dyshohet se kishte drogë. Bëhet me dije se konteineri kishte mbërritur...

Drogë në portin e Durrësit? Ja sa arka mungonin në kontejnerin me banane

Detaje të reja janë zbardhur nga kontejneri në portin e Durrësit, ku dyshohet se është futur drogë dhe për të cilën u arrestuan 20...

Pronari i kompanisë së bananeve “Alba Exotic Fruits”, Apeli i Posaçëm lë në burg Eduart Dautin

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg Eduard Dautin, pronari i kompanisë së bananeve "Alba Exotic Fruits". Ai arrestua një muaj më parë,...

Lajmet e fundit