Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

bamir topi

Ish-Presidenti Topi ‘skanon’ Ramën: Do t’ia kalojë edhe Enver Hoxhës për qëndrimin në pushtet

Ish-presidenti Bamir Topi në emisionin “Kjo Javë” në News24 foli për zhvillimet në Partinë Demokratike. Gjatë bisedës në studio me gazetaren Nisida Tufa, ish-presidenti u...

“Ndonjëherë më mirë pa opozitë”, Bamir Topi për përçarjen në PD: Unë nuk do e mbështesja Berishën…

Ish-presidenti Bamir Topi ka folur sot për përçarjen në Partinë Demokratike dhe mundësinë e tij për rikthimin në politikë, si pjesë e kësaj force...

Zgjedhjet në PD, ish-presidenti “pa fjalë” për Bashën dhe Gjergj Hanin

Ish-presidenti Bamir Topi duket se nuk ka pritshmëri nga zgjedhjet në Partinë Demokratike zyrtare. Sipas tij, të dy kandidatët, Lulzim Basha dhe Gjergj Hani...

Bamir Topi: Berisha agronom që i pret filizat e rinj me sulme e shantazhe, koalicioni me Metën nuk ka principe

Ish presidenti Bamir Topi e krahason ish-kryeministrin Sali Berisha me një “agronom”, i cili sipas tij pret filizat e rinj dhe kështu në Partinë...

Bamir Topi komenton situatën në PD: Një histori e turpshme, pa asnjë shpresë për të riun dhe të vjetrin!

Ish-presidenti Bamir Topi thotë se situata në PD është një histori turpi dhe pa shpresë. Sipas tij, shpresë nuk ka as te lidershipi i...

“Opozitë e dobët”, Bamir Topi për 11 shkurtin: Nëse protesta bëhet ritual që s’çon askund

Ish-presidenti Bamir Topi, ka komentuar mbi situatën politike në vend dhe konkretisht për situatën në Partinë Demokrtike. Ai u shpreh se nuk kishte besim që...

“Rama e ka shumë frikë Parlamentin”, Bamir Topi për çështjen e McGonigal: Mungesa e transparencës ngre më shumë dyshime

Ish-presidenti Bamir Topi ka folur në lidhje me debatin që ka “ndezur” politikën shqiptare që është çështja e McGonigal dhe përfshirja në skandal e...

Topi: Që në vitin 2013 kam kërkuar që të rikthehet gjyqi për 21 Janarin, PS nuk është marrë fare

Ishi-presidenti Bamir Topi tha se nuk mund ta komentojë deklaratën e Ulsi Manjës për 21 janarin pasi nuk është gazetar. Topi tha në emisioin “Drejt”...

“Në PD është larguar elita”, Bamir Topi fajëson Berishën: Përgjegjës për atë çka po ndodh brenda partisë

Ish-presidenti Bamir Topi ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, e cila prej muajsh ndodhet e ndarë në dy kampe, ose siç njohen ndryshe “grupimi...

Tre presidentët shqiptarë, Bamir Topi, Alfred Moisiu dhe Rexhep Meidani shpallen “Qytetar nderi të Drenasit”

Tre ish-presidentët shqiptarë, Bamir Topi, Alfred Moisiu dhe Rexhep Meidani, janë shpallur "Qytetar nderi të Drenasit”. Ky vlerësim për ta jepet me motivacion, për...

Lajmet e fundit