Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

ballsh

Piu fotoksinë, mësuesi nga Ballshi i jep fund jetës te varri i gruas

Qyteti i Ballshit është tronditur sot nga një lajm i hidhur, pasi një 60 vjeçar konsumoi fotoksinë te varri i gruas. Petrit Jaupaj me profesion mësues...

Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet 53 vjeçari nga Ballshi

Një 53 vjeçar nga Ballshi  është arrestuar në flagrancë nga Policia e Mallakastrës.  Arrestimi i këtij shtetasi është bërë, pasi dyshohet  se ka ngacmuar...

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur, arrestohet 53-vjeçari në Ballsh

Një 53-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Ballshit, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksulaisht një vajzë të mitur. Bëhet me dije se në...

Shpërthim i fuqishëm, Ballshi dhe fshatrat zhyten në terr

Tre kabina elektrike kanë shpërthyer mbrëmjen e sotme në Ballsh. Si pasojë e këtij shpërthimi kanë mbetur pa energji elektrikë qyteti i Ballshit si...

Përfshihet nga flakët shkolla 9-vjeçare në Ballsh, digjet magazina me libra

Shkolla 9-vjeçare “5 Shkurti” në Mallakastër është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Shkaqet e rënies së zjarrit që ka përfshirë disa ambiente të shkollës,...

Pamje të frikshme, shembet muri i stadiumit në Ballsh, zë poshtë disa makina (VIDEO)

Bylisi dhe Laçi po sfidojnë njëri-tjetrin në ndeshjen e javës së 13-të të “Abissnet Superiore”. Por përpara se të niste kjo sfidë diçka e...

“Nëna më tha vrite fëmijën”, Jeta nga Ballshi rrëfen vuajtjet e shkaktuara nga familja

Jeta është një grua 48 vjeçe e cila vjen nga një fshat i Ballshit. Kur ishte e vogël ajo ka vuajtur shumë dhe është...

Bie nga ura burri në Ballsh, ndërron jetë në spital

Një 71 vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Ballsh. Paraprakisht mësohet se i moshuari me iniciale B. C., 71 vjeç, ka rënë...

Rafineria e naftës në Ballsh mund të zëvendësohet me një park fotovoltaik

Rafineria e naftës në Ballsh pritet të zëvendësohet me një impiant fotovoltaik për prodhimin e energjisë elektrike. Kompania që e bleu rafinerinë nga një...

PARADOKSI/ Kompani të huaja që “thajnë” arin e zi dhe pagujanë kinezët 65 milionë lekë/muaj, naftëtarët e Ballshit kërkojnë 40 mijë lekëshin

Publikimi i të dhënave personale të 630 mijë shqiptarëve ka hapur një debat të gjerë në opinionin publik në orët e fundit. Skandale që...

Lajmet e fundit