Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

ballkan

Stuhia godet Ballkanin, viktima në Kroaci dhe Slloveni

Tre persona humbën jetën në një stuhi të fortë që goditi Slloveninë dhe Kroacinë të mërkurën, ndërsa pjesë të Evropës luftuan me temperatura rekord...

Rama nis sot turin ballkanik, takimet nisin nga Maqedonia e Veriut

Kryeministri Edi Rama do të nisë ditën e sotme një tur në Ballkan, në kuadër të Procesit të Berlinit. Turi i Ramës është dy ditor...

Vuçiç takon ambasadorët e QUIN-it: Ndaloni Albin Kurtin që të nisë luftë në Ballkan

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është takuar sot me ambasadorët e huaj të Bashkimit Europian, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe, Francës,...

SHBA-ja sanksionon shtatë rusë, tentuan ta destabilizojnë Ballkanin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë sanksionuar shtatë anëtarë të një grupi rus, të lidhur me shërbimet e inteligjencës, për tentimet e tyre...

Zyrtari i DASH thirrje mediave: Rusia po përdor dezinformimin për të përçarë SHBA-në me aleatët e saj në Ballkan

Koordinatori për Qendrën Globale të Angazhimit të Departamentit të Shtetit në SHBA, James Rubin tha se Rusia po përdor mediat për të përçarë aleatët...

“Bosi” i drogës në Ballkan, shqiptari dënohet me 4 vite e 8 muaj burg

Naser Kelmendi është dënuar me 4 vite e 8 muaj burg nga Gjykata Themelore Prishtinë për veprën penale “trafik droge”. Në vitin 2012, Departamenti...

EUROPOL arreston tre bosët më të mëdhenj në Ballkan: Sekuestrohen makina luksoze, ora dhe miliona euro cash! “Karteli” përgjegjës për 7 ton kokainë (PAMJET)

Një operacion ndërkombëtar në tre vende ka çuar në goditjen e organizatës më të madhe kriminale të trafikut të drogës në rajonin e Ballkanit....

Fuqia 300 MW, në qershor shpallet ankandi më i madh fotovoltaik në Ballkan! Shteti siguron blerjen e energjisë për 15 vjet

Pas dy ankandeve të suksesshëm për zhvillimin e projekteve të energjisë së rinovueshme, në bashkëpunim me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Ministria...

Horror në Podgoricë/ Vritet anëtari i klanit famëkeq ballkanas, e ekzekutojnë me armë dhe i djegin kokën

Një 23-vjeçar, i identifikuar si Vidak Vujoviç, anëtar i grupi kriminal Skaljar është gjetur i vrarë dhe i djegur në fshatin Steke, afër Podgoricës....

Begaj pret në Presidencë të dërguarin e Britanisë për Ballkanin

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të Ngarkuarkin e Posaçëm të Qeverisë britanike për Ballkanin Perëndimor Lordin Stuart Peach. Begaj...

Lajmet e fundit