Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Bajram Begaj

Presidenti Begaj dekreton ambasadorët e rinj të Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka dekretuar lirimin nga detyra të disa ambasadorëve që përfaqësojnë Shqipërinë jashtë vendit, ndërsa ka dekretuar diplomatët e rinj....

Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e tre ambasadorëve të rinj të Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, me propozim të Kryeministrit, Edi Rama, dekretoi lirimet dhe emërimet e ambasadorëve të rinj të Shqipërisë. Donika Hoxha është liruar...

Begaj takim me Lajçak: Shqipëria e vendosur të luajë rolin e saj për rikthimin në tryezën e dialogut

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në New York ka takuar edhe të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Begaj...

Presidenti Begaj flet për çështjen “Beleri”: Ta lëmë drejtësinë të bëjë punën e vet

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka folur në një intervistë për Zërin e Amerikës nga SHBA, për çështjen e Fredi Belerit, të kryetarit të...

Lajçaj takon Begajn: Vlerësoj qëndrimet e tij për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Bajram Begaj, i cili prej ditësh ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka zhvilluar një takim me të dërguarin e...

Vizita në New York, Begaj poston foton krah Joe Biden dhe Zonjës së Parë

Presidenti Bajram Begaj prej disa ditësh ndodhet në New York, ku ka takuar edhe presidentin e SHBA, Joe Biden. Begaj ka postuar një foto, ku...

Bajram Begaj takon Escobarin, zbardhen bisedat

Presidenti i vendit Bajram Begaj, i cili prej ditësh ndodhet në New York, ka zhvilluar një takim me ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së,...

Presidenti Begaj me staf prej 20 vetash drejt SHBA-së, e shoqërojnë 8 këshilltarë, Zonja e Parë merr dhe parukiere

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u nis këtë të dielë për në New York, SHBA, ku do të kryesojë delegacionin shtetëror shqiptar në Asamblenë...

Begaj dekreton lirimin nga detyra të zv.drejtorit të SHISH

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka dekretuar lirimin nga detyra të zëvendësdrejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit (SHISH). Është liruar nga detyra Oljan Kanushi, i...

Soreca takim me presidentin Begaj: Moment kyç për integrimin e Shqipërisë në BE

Ambasadroi i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar këtë të martë një takim me presidentin Bajram Begaj. Takimi vjen pas samitit të Brdo-Brijunit në...

Lajmet e fundit