Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

baba mondi

Festa e Shenjtë e bektashinjve, Baba Mondi: Numri i besimtarëve për pelegrinazh në Malin e Tomorrit është në rritje

Këtë të hënë u zhvillua pelegrinazhi në Malin e Tomorrit. Si çdo vit tjetër edhe këtë vit morën pjesë me mijëra besimtarë bektashinj dhe...

Meta dhe Kryemadhi takojnë Baba Mondin, urojnë besimtarët për Fitër Bajram

Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi, janë takuar këtë të premte me kryegjyshin botëror bektashian Haxhi Dede Edmond Brahimaj. Ata kanë uruar...

Presidenti Begaj takon Baba Mondin, uron Sulltan Nevruzin për gjithë besimtarët

Presidenti Bajram Begaj uron gjithë besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit. Ai ka shkuar për vizitë në Kryegjyshatën Botërore Bektashiane në Tiranë dhe...

Baba Mondi merr titullin “Qytetar Nderi” në Vlorë, mesazh shqiptarëve: Mos e lini këtë vend të bekuar

Kryegjyshi Botëror i bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj i është dorëzuar sot titulli Qytetar Nderi” i qarkut Vlorë. Në këtë ceremoni ishin të pranishëm figura...

Baba Mondi u jep certifikatë Mirënjohjeje krerëve dhe përfaqësuesve të komuniteteve fetare

Kryegjyshi Botëror, Haxhi Dede Edmond Brahimaj i ka akorduar nga një Certifikatë Mirënjohjeje krerëve dhe përfaqësuesve të komuniteteve fetare në vendin tonë. Në një njoftim...

Karamuço plas “bombën”: Baba Mondi dhe Pandeli Majko kanë qenë në shënjestër të Iranit

Eksperti i sigurisë dhe kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka zbuluar dy personalitete të larta shqiptare të cilat kanë qenë në shënjestër të Iranit, Për Abc Karamuço...

Festa e Sulltan Nevruzit, Baba Mondi mesazh: Uroj që kjo luftë të pushojë dhe pandemia të largohet nga gjithë bota

Besimtarët bektashianë festojnë sot Ditën e Sulltan Nevruzit. Me rastin e kësaj feste ka përcjellë një mesazh edhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjëve, Haxhi Dede Edmond...

Mesazhi i Baba Mondit në Pelegrinazhin në Malin e Tomorrit: T’i lutemi Zotit për dashuri, paqe dhe përballimin e vështirësive

Pelegrinë nga e gjithë bota janë mbledhur edhe këtë vit në Malin e Tomorrit. Kryegjyshi botëror, Edmond Brahimaj, ka folur për atmosferën festive të...

Ish-Ambasadori hollandez: Kërnackat e zgarës dhe birra e ftohtë s’kanë konkurrent; Korça dhe Thethi vendet më të bukura (KUJTIMET)

Henk Van Den Dool ka qenë ambasador i Hollandës në Shqipëri nga viti 2008 në 2012. Kur pyetet sërish për Shqipërinë, Van Den Dool...

“Hapi rrugë budallait”, Kreshnik Spahiu ironizon Bashën për ngatërrimin e festave: Baba Mondi do ia ketë hequr magjinë e keqe me fije leshi ose...

Themeluesi i Aleancës Kuq e Zi, ka ironizuar kryedemokartin Lulzim Basha, pasi ky i fundit ngatërroi festën e Sulltan Novruzit me atë të Fitër...

Lajmet e fundit