Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

avokati

“Rrajat po të donin të vrisnin”, avokati Saimir Visha i kërkon falje Jashar Majës: Ofrohem të të mbroj unë falas

Avokati Saimir Visha i ka kërkuar falje Jashar Majës, burrit nga Borizana që u dhunua barbarisht bashkë me kushëririn Bilbil Maja nga fisi Rraja,...

Avokati Saimir Visha shokon me deklaratën, i drejtohet Jashar Majës: Po ça viktime je ti oo, Rrajat po të donin të vrisnin (VIDEO)

Të gjitha frazat që lexoni në këtë titull janë ashtu siç po i lexoni! Nuk bëhet fjalë për ndonjë kamer të fshehtë, por janë...

Pagoi Nuredin Dumanin që t’i vriste gruan, flet avokati Alban Bengasi: S’kam lidhje me akuzat

Ka dalë sot para Gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë Alban Bengasi, i njohur pas operacionit “Plumbi i Artë” dhe si avokati...

Alban Bengasi u prangos sot, rrëfimi tronditës i Nuredin Dumanit: Më ofroi 120.000 euro që t’i ekzekutoja gruan! E tradhtonte me shokun e ngushtë

Nuredin Dumani, një ndër vrasësit me pagesë më të rrezikshëm në Shqipëri, ka rrëfyer një vit më parë detaje nga ngjarjet ku ka marrë...

Ekstradimi i Dritan Goxhaj, avokati: Akuza s’qëndron, nuk duhet të çohet në Hagë

Seanca gjyqësore për ish anëtarin e UÇK-së, Dritan Goxhaj, është shtyrë sërish pasi avokatët mbrojtës kanë kërkuar ndërimin e trupit gjykues. Në një deklaratë për...

Avokati Goxhaj pyet Adriatik Lapaj: Kur do flasim për Soros-in?! Caktoje vetë ditën dhe orën

Altin Goxhaj ka bërë një reagim në llogarinë e tij dhe kërkon përballje në debat me aktivistin e njohur Adriatik Lapaj. Sipas avokatit, Lapaj...

Avokati i kërkon Gjykatës së Posaçme të shfuqizojë “burgun” për Arben Ahmetaj

Henrik Ligori, avokati mbrojtës i ish-ministrit Arben Ahmetaj, i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme të Apelit që të shfuqizojë vendimin për masën e sigurisë...

I akuzuar për terrorizëm, Gjykata jep vendimin për Bledar Zenelin

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 5 vite burg Bledar  Zenelin, i akuzuar për terrorizëm. Për shkak të gjykimit të shkurtuar ai përfitoi ulje...

Avokati: Ahmetaj po përdor kërcënimet me jetë për azil politik

Avokati Jordan Daci pretendon se ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj po përdorë kërcënimet me jetë për të marrë azil politik. I ftuar në “Open” të Neës 24,...

“Pranë vajzës së tij”, avokati zbulon se në cilin shtet ndodhet Ahmetaj

Avokati Henrik Ligori ka zbuluar jashtë SPAK për median se ish-ministri Arben Ahmetaj ndodhet në Angli. Ai është shprehur se Ahmetaj ndodhet pranë familjes së...

Lajmet e fundit