Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

avioni rus

Incident ajror mbi Detin e Zi, avioni luftarak rus përplaset me dronin e ushtrisë amerikane

Një avion luftarak rus model Su-27, raportohet se është përplasur me një dron amerikan MQ-9 Reaper, mbi Detin e Zi këtë të martën, ka...

Avioni rus lëshon bombë mbi një shkollë në Ukrainë, dyshohet për dhjetëra të vdekur, ishte strehuar i gjithë fshati

Dhjetëra njerëz dyshohet se kanë vdekur pasi një bombë goditi një shkollë në Ukrainën lindore, ku forcat qeveritare po luftojnë me trupat ruse dhe...

Ndihmonte në shuarjen e zjarreve në Turqi, rrëzohet avioni rus, raportohet për 8 të vdekur

5 anëtarë të ekuipazhit të një avoni zjarrfikës rus kanë ndërruar jetë, bashkë me 3 inpektorë të pyjeve në Turqi, pasi Beriev Be-200 u...

Rrëzohet në Turqi avioni i marrë nga Rusia për të fikur zjarret, s’ka të mbijetuar

Një aeroplan zjarrfikës i Drejtorisë së Përgjithshme të Pyjeve të Turqisë u rrëzua në provincën jugore të Kahramanmaras të Shtunën (sot). Kontakti me pilotët humbi...

“Avioni rus sulmoi luftë-anijen britanike”, reagon Mbretëria e Bashkuar: Rusët po bënin stërvitje të armatosur dhe qëlluan…

Ditën e sotme u raportua se anija e flotës detare ruse hapi zjarr paralajmërues ndaj luftëanijes të Marinës Mbretërore Britanike. Mediat britanike gjithashtu thanë...

Tjetër përplasje Rusi-Britani: Bllokohet avioni rus i ulur në Londër, pilotët refuzojnë të zbresin

Një situatë e tensionuar është duke u ndodhur në aeroportin e Londrës ku prej disa minutash është bllokuar një avion rus. Sipas...

Dalin pamjet tronditëse nga rrëzimi i avionit me 71 persona në bord (VIDEO)

Kanë dalë pamjet e para nga vendi ku u rrëzua avioni rus me 71 persona në bord.  Avioni ishte nisur nga...

Rrëzohet avioni ushtarak në Detin e Zi, 91 persona në bord

Avioni ushtarak rus Tu-154 është rrëzuar në Detin e Zi.  Sipas BBC ai u zhduk nga radarët 20 minuta pasi u nis nga aeroporti....

Lajmet e fundit