Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

autobus

82 mijë euro të fshehura në kroskot, arrestohet pronari dhe shoferi i autobusit në Muriqan

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Shkodrës, pasi kanë tentuar të fusin 82 mijë euro të padeklaruara në Shqipëri. Bëhet me dije...

Qëllohet me thikë në autobusin e shkollës, humb jetën vajza 15 vjeçe në Londër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër, ku një vajzë 15-vjeçe ka humbur jetën pasi u godit me thikë në autobusin e shkollës. Ngjarja...

Nismë e veçantë në Prishtinë, autobusi rozë nis sot rrugëtimin në rrugët e kryeqytetit, ofron mamografi falas

Ka nisur në Prishtinë nisma e ndërgjegjësimit për parandalimin e kancerit të gjirit. Autobusi ngjyrë rozë do të fillojë sot qarkullimin nga ora 11:00,...

Aksident i rëndë në Greqi, autobusi me turistë përplaset me dy makina, tre viktima dhe 40 të plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar në Greqi në rrugën nacionale Athinë-Selanik, pranë zonës së Polikastros. Mediat greke raportojnë se një autobus me turistë me...

Aksident në Tiranë, shoferi përplaset me urbanin e “Unazës” dhe makinën e parkuar

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të marte në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, autobusi i linjës “Unaza e Re” është përplasur me dy...

Autobusi përplaset me kamionin në Turqi, vdesin 6 dasmorë dhe plagosen 43 të tjerë

Gjashtë persona kanë vdekur dhe 43 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një autobus që po çonte njerëzit në shtëpi pas një dasme,...

Bie në humnerë autobusi, 15 të vdekur në Meksikë

Të paktën 15 persona kanë vdekur dhe 21 të tjerë janë plagosur në një aksident në shtetin bregdetar meksikan të Nayarit, thanë autoritetet shtetërore. Ngjarja...

Përplasen dy autobusë në Çeki, ka viktima dhe të plagosur

Dy autobusë janë përplasur  këtë të hënë në një autostradë të Republikës Çeke në juglindje të vendit, duke vrarë një nga shoferët e autobusit...

Të rinjtë qëllojnë me vezë autobusin e Kamzës, shoferi ndalon në mes të rrugës (FOTO)

Një incident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Zogut të Zi në Tiranë. Disa  persona të paidentifikuar, të rinj, kanë gjuajtur me...

U kap me 100 mijë euro në autobusin e linjës Bari-Durrës, lihet në burg shoferi: Nuk kisha dijeni për paratë e fshehura

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Elson Rrodhen, shoferin e autobusit të linjës Bari-Durrës, ku dy ditë më parë u gjetën të fshehura...

Lajmet e fundit