Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

athine

Laert Haxhiu porositësi dhe organizatori, megaoperacioni “Never Forget” zbardh dy ATENTATET e bujshme në Athinë

Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka dhënë më shumë detaje nga megaoperacioni “Never Forget” me 12 të arrestuar, ku u zbardhën disa...

Përmbytjet në Greqi, autostrada Athinë-Selanik e pakalueshme

Situata në autostradën e Egjeut, e cila është përmbytur në një pjesë të madhe, pas motit të keq Daniel që përmbyti Selanikun është përmirësuar...

Zjarri i madh në Parnitha, Athina mbulohet nga tymi (Foto – Video)

Zjarret e frikshme në Greqi, po vijojnë të përhapen me shpejtësim ndërsa situta mbetet alarmante në Aleksandrupol dhe në Fyli. Zjarri që nisi mëngjesin e...

“Ku po të çojnë o djali im”? I jepet lamtumira e fundit tifozit grek që u vra mes përleshjeve me kroatët në Athinë (FOTO)

Familja, miqtë dhe të afërmit i dhanë sot "lamtumirën" e fundit 29-vjeçarit Michalis Katsouris , i cili u vra pas një sulmi huligan në New Philadelphia...

Protestë për lirimin e Fredi Belerit, i pranishëm dhe kryebashkiaku i Athinës

Një protestë për lirimin e kryetarit të Bashkisë Himarë, Fredi Beleri është planifikuar të hënën më datë 14 gusht. Mësohet se tubimi do të...

Përleshja mes tifozëve në Greqi, 103 persona shkojnë në Gjykatë për vrasje

103 tifozë të futbollit kanë dalë në gjykatë këtë të mërkurë në Athinë pas përleshjes në kryeqytet mes tifozëve të AEK dhe Dinamo Zagreb....

Athina përfshihet nga zjarre masive, digjen disa shtëpi dhe evakuohen banorët (VIDEO)

Disa vatra zjarri kanë shpërthyer sot në disa zona të Athinës. Zjarri që filloi në Kouvaras dhe u përhap në Anavyssos, Lagonisi dhe Saronida tashmë është jashtë kontrollit ....

Goditet rrjeti i prostitucionit në Greqi, shpëtohen 51 gra, mes tyre dhe një shqiptare

Një rrjet i madh trafiku prostitucioni që vepronte në Athinë dhe Selanik është shkatërruar nga policia greke. Anëtarët e bandës shfrytëzonin vajza dhe gra për...

Tre egjiptianë vrasin me thikë shqiptarin në mes të Athinës, i ngacmoi të dashurën njërit prej tyre

Një 30-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Greqi, pasi është qëlluar me thikë dhe rrahur me shkopinj. Ngjarja e rëndë ndodhi në qendër të...

GJKKO la në burg Fredi Belerin, thirren protesta në Athinë: Të na bashkohet kushdo që e kupton këtë padrejtësi

Pas vendimit të dhënë nga GJKKO ditën e djeshme për lënien në burg të Fredi Belerit, shoqata “Himara” ka paralajëmruar protesta. Sipas mediave greke mësohet...

Lajmet e fundit