Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

astrazeneca

AstraZeneca zotohet të mbjellë 200 milionë pemë në mbarë botën deri në vitin 2030

Shefi i prodhuesit më të madh të barnave në Britani, Pascal Soriot, ka paralajmëruar se krizat e dyfishta të ndryshimit të klimës dhe humbjes...

Prokurori i njohur ra në koma dhe ndërroi jetë, gruaja hedh akuza të rënda: Vdiq nga vaksina, s’kishte asnjë sëmundje tjetër

Gruaja e prokurorit të njohur në Greqi, George Tsironis, i cili humbi jetën vetëm pak ditë pasi bëri vaksinën anti-Covid, ka deklaruar se i...

Shefi i AstraZeneca: Të mos nxitohemi për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid

Shefi Ekzekutiv i AstraZenecës, Pascal Sorios ka thënë se doza e tretë e vaksinës kundër Covid mund të mos jetë e nevojshme për të...

Kosova heq nga përdorimi mbi 133,000 vaksina AstraZeneca

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia, njoftoi të mërkurën se 133,234 doza të vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit janë hequr nga përdorimi, për shkak...

30 mijë vaksina AstraZeneca mbërrijnë në Shqipëri, ja vendi që na i dhuroi

30 mijë vaksia AstraZeneca kanë mbërritur në vendin tonë gjatë ditës së sotme. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e...

Mjekësia ligjore: Prezantuesja e BBC vdiq nga komplikimet pasi injektoi vaksinën AstraZeneca

Prezantuesja e BBC, Lisa Shaw ndërroi jetë pak ditë pas komplikimeve që i shkaktoi vaksina AstraZeneca. Sipas "The Sun" 44-vjeçarja ndërroi jetë pasi pësoi hemoragji...

Lajm i MIRË: Mbërrijnë 20.000 doza vaksinash AstraZeneca në Rinas, ja cili shtet na i dhuroi

20.000 doza vaksinash AstraZeneca kanë mbërritur ditën e sotme në Aeroportin "Nënë Tereza". Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,...

Studimi i fundit: Një dozë e Pfizer, Moderna ose AstraZeneca siguron mbrojtje edhe ndaj variantit “Delta” të koronavirusit

Një studim i fundit i realizuar në Kanada ka treguar se mjafton një dozë e vaksinës Pfizer, Moderna ose AstraZeneca që të sigurojë mbrojtje...

Këngëtari i njohur refuzon të luajë në evente ku kërkohet pasaporta e vaksinimit

Këngëtari i njohur Eric Clapton nuk do të luajë në klube dhe salla koncertesh ku kërkohet vaksina anti-Covid. Ka qenë vetë këngëyari i cili përmes...

Dhuratë nga Greqia, mbërrijnë në Shqipëri 100 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

100.000 vaksina të AstraZeneca të dhuruara në Greqia kanë mbërrirtur në Institutin e Shëndetit Publik. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shendetësisë, Ogerta...

Lajmet e fundit