Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

artikulli

Paguat 700 mijë dollarë për foton me Trump? Meta për akuzat e gazetës austriake: Artikull i trilluar, gjyqi ndaj tyre është i pakthyeshëm

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për artikullin e gazetës austriake "Krone", e cila e akuzonte se ka paguar 700 mijë dollarë për të...

“Financial Times” shkrim për Shqipërinë dhe Edi Ramën, kryeministri pyetet për gurin e varrit dhe “martesat” me Rusinë e Kinën

E përditshmja britanike "Financial Times" i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe kryeministrit Edi Rama, shkruan newsbomb.al. Kryeredaktori Alec Russell vjen në vendin tonë...

’32 mijë euro dhuratë, shtëpi, toka e makina’, Palokës nuk i del inati me Bollinon: I shërben shefit politik, duhet të kishe kërkuar falje

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka paralajmëruar sërish drejtuesin e gazetës ‘Shqiptarja.com’, Carlo Bollinon, pas publikimit të artikullit dy ditë më parë për deklaratën...

‘Stuhia’ në Shtëpinë e Bardhë, artikulli që i bëri lëmsh të gjithë! Trump kërkon hetim urgjent

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka kërkuar nga Departamenti i Drejtësisë të nisë hetimet urgjentisht ndaj “New York Times”, pasi kjo e fundit publikoi...

Pas reklamës së paguar, te “Economist” shfaqet një artikull jo shumë pozitiv për Shqipërinë

Nuk ka kaluar më shumë se një javë kur jë artikull i paguar nga qeveria shqiptare plot 350 milionë lekë, mbushte faqet e prestigjozes...

Lajmet e fundit