Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

arti

Credins bank, çel ekspozitën “Arti në rrugëtimin tonë”

Credins bank për gjatë viteve të fundit, mbështetjen e plotë të artit, kulturës, edukimit apo promovimit në çdo fushë që kontribuon në zhvillimin e...

Artistët vishen “kuqezi”, FSHF mbledh këngëtarët, aktorët, kompozitorë e regjisorë për të kërkuar mbështetje për Euro2024: Arti dhe sporti rrinë kaq bukur bashkë

Një mbrëmje kuqezi për të kërkuar mbështetjen e artistëve. Kjo ishte ideja e fundit e FSHF që mbrëmjen e djeshme mblodhi në ambientet e...

Deputeti i PS zbardh takimin me Yuri Kim: Nuk munguan bisedat për artin, shahun dhe muzikën

Deputeti i Partisë Socialiste, Eduard Shalsi, ka takuar këtë të premte, së bashku me  deputeten e PD Sorina Koti, ambasadoren e SHBA në Tiranë,...

21 personalitete të ARTIT shqiptar që humbën jetën në vitin 2020

16 janar 2020- Xhevdet Ferri   Aktori dhe regjisori Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare, pas ishte...

Laura Nezha flet hapur: Artit i mungojnë yjet e rinj, s’ka mjedis për shkëlqimin e tyre

Për aktoren e re simpatike Laura Nezha në mjedisin e artit në Shqipëri mungojnë kushtet për afirmimin e ikonave të rinj. ...

“Shpërthen” keq Rozana Radi: Mos luani bixhoz me artin e të tjerëve se është e turpshme, do zbuloheni keq

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur Rozana Radi është shprehur mjaft e revoltuar sa i takon nominimeve të çmimeve Kult për këtë vit. ...

Lajmet e fundit