Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

arrestime

12 shoferë të arrestuar dhe 460 leje drejtimi të pezulluara gjatë muajit janar në Fier

Policia Rrugore e Fierit bën me dije se vetëm gjatë muajit janar janë arrestuar 12 drejtues mjetesh dhe janë pezulluar 460 leje drejtimi. Arsyet...

Mashtrim, vjedhje dhe të dehur në timon, 11 të arrestuar në 24 orët e fundit në Tiranë

Njëmbëdhjetë shtetas janë arrestuar gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë, për vepra të ndryshme penale, që nga vjedhjet, mashtrimi, dhuna në familje dhe...

Pengmarrje, korrupsion dhe prodhim e shitje të lëndëve narkotike, arrestohen katër shtetas në Vlorë (EMRAT)

Katër shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale, janë arrestuar nga Policia e Vlorës, në kuadër të operacionit “Wanted”. Bëhet me...

Kokainë, vjedhje dhe zjarrvënie, 8 të arrestuar në 24 orë në Tiranë

Tetë persona janë vënë në prangat e policisë së Tiranës gjatë 24 orëve të fundit për vepra të ndryshme penale si vjedhje, zjarrvënie dhe...

Të shpallur në kërkim për drogë dhe dhunë seksuale, arrestohen 7 persona në Itali, mes tyre dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 7 persona në Trieste që ishin shpallur në kërkim. Bëhet me dije se autoritetet itakliane kanë arrestuar 7 personave të moshës...

Dëmi 15 milion euro me “Call Center”, Policia jep detaje: Sekuestrohen pasuritë e dy të rinjve të arrestuar, si “i joshnin” të huajt për...

Policia e Shtetit ka dhënë  detaje, në lidhje me aksionin që në bashkëpunim me SPAK, shkatërroi një grupi kriminal që mashtronte të huajt përmes...

SPAK jep urdhër për kontrolle në banesa dhe në Call Centera, shoqërohen disa persona

Prokuroria e Posaçme SPAK ka dhënë urdhër që të ushtrohen kontrolle në banesa dhe në Call Centera. Mësohet se deri më tani ka disa të...

Arrestimet e zyrtarëve të PE për korrupsion, Borrell: Lajme shqetësuese, po zhvillohen hetime

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka shprehur shqetësimin në lidhje me skandalin që ka prekur Parlamentin Europian. Ai tha se lajmet janë shqetësuese...

Lufta kundër korrupsionit, Yuri Kim vlerëson SPAK: Ka çuar pas hekurave ish-ministra, gjyqtarë dhe kryebashkiakë!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka reaguar sërish mbi çështjet e korrupsionit dhe krimit të organizuar në vendin tonë, pas editorialit të ditës së sotme. Përmes...

Arrestimet e SPAK për inceneratorët, Berisha: U kapën cironkat, dihet që ndërmarrja është e qeveritarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është duke zhvilluar një Bshkëbisedim me grupin Palamentar. Gjatë fjalës së tij, Berisha ka komentuar edhe aksionin e SPAK,...

Lajmet e fundit