Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

arrestime

Operacion nga toka dhe ajri në të gjithë vendin, 200 të arrestuar, mes tyre një polic (EMRAT)

Në sajë të operacionit antidrogë, i cili është shtrirë në të gjithë vendin bëhet me dije se deri më tani ka shkuar në 200...

Gazetarja Klodiana Lala paralajmëron: Priten arrestime për të tjerë zyrtarë të lartë

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala ka komentuar sërish aferën e sterilizimit. E ftuar në emsionin “Kjo Javë”, në News24 Lala u shpreh se ish-ministri Beqaj...

Bardhi përshëndet SPAK: Hetoni me guxim personat që kanë abuzuar me koncesionin e sterilizimit!

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pak më parë për urdhër-arrestet e lëshuara nga SPAK për koncesionin e sterilizimit. Përmes një postimi në...

Kanabis në repartin ushtarak

Gramoz Mullaj me detyrë shef seksion i Sigurisë, Rustem Koçi me detyrë Specialist për Zbulimin si dhe Gentian Zhurda me detyrë Specialist ranë në...

“Bombë atomike”, Karamuço paralajmëron goditje të tjera nga SPAK

Ekperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka paralajmëruar goditje të tjera nga Struktura e Posaçme kundër Krimit të Organizur. Në një reagim në llogarinë e tij...

“Lopata, Kapedani, Kolombo…”! Zbërthehen nofkat e bosëve të krimit në përgjimet e SPAK

"Lopata", "Kapedani", "Kolombo", "Dori", "Daci", "Denis" apo "V" një simbol që nënkuptonte Ervis Martinaj, këto janë disa prej nofkave të zbardhura nga SPAK të...

Investitori strategjik arrestohet për vrasje dhe organizatë kriminale

Pëllumb Gjoka, 49 vjeç, është një biznesmen i shpallur nga qeveria e kryeministrit Edi Rama “investitor strategjik” me një projekt që planifikonte investimin e...

Megaoperacioni i SPAK, mes të arrestuarve dhe një tjetër polic, i denoncuar më herët për takime me “kapot e bandave”

Një megaoperacion zhvilloi sot Policia orët e para të mëngjesit me urdhër të Prokurorisë së Posaçme. Të arretuarit akuzohen për grup të strukturuar kriminal, për...

Nga ish-shefi i Operacionales tek anëtari i bandës “Bajrave”, 6 të arrestuar nga megaoperacioni i Policisë dhe SPAK

Detaje të reja kanë dalë nga megaoperacioni i Policisë me urdhër të SPAK, i shënuar gjatë natës në disa qytete, ku janë arrestuar disa...

Analisti: Dosjet kanë përfunduar, do të ketë arrestime të tjera nga SPAK

Analisti Lorenc Vangjeli ka paralajmëruar se do të ketë arrestime të tjera nga SPAK. I ftuar në “Opinion”, ai është pyetur nga Blendi Fevziu nëse...

Lajmet e fundit