Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

armet

Pamjet e armëve në Kosovë: Terroristët serbë të pajisur me mitraloz, granata, kallashnikovë e municione luftarake

Pamjet e armëve të sekuestruara nga Policia e Kosovës në Manastirin e Banjskës, tregojnë se terroristët serbë ishin përgatitur për një sulm të gjerë,...

Familjarët e të vrarëve në Gërdec pranohen në gjyq, shtyhet seanca për Mediun: Gjykata e Posaçme duhet të njoftojë 290 persona

Gjykata e Posaçme ka pranuar këtë të mërkurë që të familjarët e viktimave të Gërdecit të jenë palë në procesin gjyqësor në ngarkim të...

SPAK hap dosje të dytë për Gërdecin: Municionet luftarake u shitën në Qipro dhe Amerikë

Prokuroria Speciale njofton këtë të mërkurë dërgimin zyrtarisht në gjyq të ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, i akuzuar për tragjedinë e Gërdecit. Referuar njoftimit...

Departamenti i Shtetit i druhet shitjes në tregun e zi të armëve amerikane që dërgohen në Ukrainë

Departamenti Amerikan i Shtetit detajoi përpjekjet që po kryhen për të parandaluar që armatimet e SHBA në Ukrainë të bien në duart e aktorëve...

Shpërthim i fuqishëm në fabrikën e armëve në Bullgari, 3 viktima dhe 2 persona të zhdukur

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në fabrikën e armëve Arsenal në qytetin bullgar Kazanlak. Si pasojë e shpërthimit kanë humbur jetën tre persona,...

Borell: Furnizimi me armë i Ukrainës po shteron rezervat e Bashkimit Evropian

Ministrat e Jashtëm të BE-së u mblodhën të martën në Pragë për një takim jozyrtar për të diskutuar për Rusinë dhe luftën në Ukrainë...

Gjermania merr VENDIMIN: Kemi gati armët vdekjeprurëse për të ndihmuar Ukrainën

Gjermania ka hequll bllokimin për transferimin e armëve, për të lejuar dërgimin e 400 granatahedhësve me raketa (RPG) nga Holanda në Ukrainë . Sipas David...

3 orë në Prokurori, Sali Berisha: Selia e PD më 8 janar ishte e mbushur me vrasës! Armët e tyre i largoi me makinë...

Ish-kryeministri Sali Berisha është duke dhënë një deklaratë për mediat nga Prokuroria e Tiranës, ku dëshmoi për afro 3 orë, për protestën e dhunshme...

PËR HERË TË PARË/ SOKOL BARAJ, homazh kryepolicit që firmosi vetë për kalimin e armëve drejt UÇK-së në 1998, e zbulon ish-ministri, zbardhet firma...

Ishte marsi i vitit 2017 kur u nda nga jeta në mënyrë të papritur njeriu që aq shumë i dha policisë shqiptare, demokracisë në...

Ekzekutimet mafioze në vend, reagon Erion Braçe: Armët qarkullojnë lirshëm se Policia tradhton ligjin! Me vitet e burgut bëhet tregti

Zv.kryeministri Erion Braçe e gjen fajin te Policia e policët e korruptuar dhe gjykatësit e prokurorët, për vrasjet e fundit kriminale në vend. Sipas...

Lajmet e fundit