Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

arme

Vijojnë të shtënat me armë në Kosovë, vritet një nga sulmuesit

Situata në veri të Kosovës, në fshatin Banjskë të Zveçanit vazhdon të jetë e tensionuar, teksa dëgjohen dhe të shtëna armësh. Vetëm pak minuta më...

“Këmbanë alarmi”, Rama reagon për sulmin ndaj policëve të Kosovës: Komuniteti euroatlantik të ulë për dialog Prishtinën e Beogradin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen  rëndë të shënuar në veri të Kosovës, ku u sulmua me armë policia dhe për pasojë humbi...

Sërish të shtëna me armë në veri të Kosovës

Situata në veri të Kosovës vijon të mbetet e tensionuar, ku minutat e fundit janë dëgjuar sërish të shtëna me armë. Sipas Top Channel, të...

Një i vrarë dhe dy të lënduar, Policia e Kosovës zbulon si ndodhi sulmi ndaj efektivëve

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të shënuar në veri të vendit, ku efektivët e policisë u sulmuan...

FOTO/ Ky është Valter Fierza, i riu që u vra në Shkodër mbrëmjen e sotme

Është publikuar foto e Valter Fierzës, 33-vjeçari i cili u vra me armë zjarri në Shkodër mbrëmjen e sotme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth...

Autori i sulmit ndaj “Top Channel”, gazetari: Është arrestuar në Vlorë i armatosur, gati për atentat

Gazetari Artan Hoxha është shprehur mbrëmjen e sotme se autori i sulmit me armë ndaj televizionit "Top Channel" është arrestuar nga Policia e Shtetit....

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, qëllohet për vdekje 33-vjeçari (EMRI)

Valter Fierza, një 33-vjeçar nga Shkodra ka mbetur i vdekur pasi është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të enjte. Mësohet se ngjarja ka...

Veshur me të shkurtra dhe shapka, PAMJET e arrestimit të Klered Bozhanaj

Klered Bozhanaj, 42 vjeçari që qëlloi dje me armë zjarri efektivin e "Shqiponjave" Edlir Alleshi, është arrestuar mbrëmjen e kësaj të enjteje në Tiranë....

Krisen marrëdhëniet, Polonia nuk do të furnizojë më me armë Ukrainën

Një nga aleatët më të vendosur të Ukrainës, Polonia, ka thënë se nuk po i jep më armë fqinjit të saj, në mes të...

Plagosi me armë një person dhe kërcënoi një tjetër, arrestohet 55-vjeçari në Malësinë e Madhe

Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Malësisë së Madhe pasi akuzohet për plagosje me armë zjarri. Bëhet me dije se në pranga...

Lajmet e fundit