Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Ardi Veliu

Vettingu në Polici, AMP nënshkruan marrëveshje me Institutin e Mjekësisë Ligjore për testin e drogës

Agjencia e Mbikqyrjes Policore ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me Insistutin e Mjekësisë Ligjore në fuksion të procesit të Vettingut. Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë...

Ardi Veliu takon kreun e ICITAP: Fokus goditja e paligjshmërisë në radhët e Policisë

Kreu i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, Ardi Veliu është takuar këtë të enjte me drejtorin e ri të ICITAP-it, Richard Deasy. Fokusi i diskutimit ishte...

Mbetet në burg ish-shoferi Ardi Veliut, Apeli Posaçëm liron 4 nga të arrestuarit

Katër nga personat e arrestuar një muaj më parë me urdhër të Prokurorisë së Posaçme, kanë përfituar masa më të buta sigurie nga Gjykata...

RAPORTI SEKRET i Ardi Veliut: Të mbahen në kontroll muxhahedinët, mund të vrasin anëtarët që largohen nga MEK! Janë ushtarakë të stërvitur

Efektivë të Policisë së Shtetit dhe disa anëtarë të kampit "Ashraf 3" në Manëz janë duke marrë mjekim në spitalet e kryeqytetit, pas një...

Flori dhe diamante kontrabandë nga Franca, Gjykata e Posaçme lë në burg ish-shoferin e Ardi Veliut dhe të tjerët

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë dje masat praprake të sigurisë, për ish-shoferin e Ardi Veliut, gruan e tij...

Franca dërgoi letërporosi, shoferi i Ardi Veliut dhe gruaja prangosen nga SPAK, fusnin kontrabandë çanta me flori, diamante dhe para

Sokol Idrizaj, shoferi i ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është arrestuar me urdhër të SPAK. Në pranga ka rënë dhe...

Rifillon Vettingu në Policinë e Shtetit, në “sitë” drejtuesit e lartë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore zhvilloi procedurën e hedhjes së shortit të parë për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës...

Përgjimet e 21 Janarit për “të hapur zjarr”, Berisha i mohon: Të manipuluara, krijesë e Ardi Veliut

Sali Berisha i ka konsideruar falsifikime dhe manipulime përgjimet e dala në dritë dy ditë më parë, për tragjedinë e 21 Janarit 2011, ku...

PD refuzon raportimin e Ardi Veliut: Kriminel me uniformë, vrapoi të manipulonte vrasjen e Lear Kurtit

Deputetët e Partisë Demokratike kanë braktisur mbledhjen e Komisionit të Sigurisë, ku mesditën e kësaj të premteje ishte duke raportuar Ardi Veliu, kreu i...

AMP për Euronews Albania: ‘Plumbi i artë’ nuk u dekonspirua

Hetimi i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore nuk ka zbuluar efektivë të dyshuar për dekonspirim në operacionin “Plumbi i artë” ku 13 persona nuk u...

Lajmet e fundit