Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

arber cekaj

SPAK e “çoi në shtëpi”, Gjykata e Posaçme kërkon rinisjen e hetimeve për Selim Çekajn

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kthyer sërish në SPAK çështjen për pronarin e kompanisë së bananeve “Ecoalmax” dhe babain...

Në konteinerin me banane iu gjet 49 kg kokainë, SPAK kërkon pushimin e çështjes për babain e Arbër Çekajt

Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar pushimin e çështjes për Selim Çekajn. Në konteinerin me banana të kompanisë së tij u gjetën 49 kg...

Media ekuadoriane zbulon episodin: Arbër Çekaj e ngarkonte vetë kokainën, erdhi me një vajzë me emrin Sara! Punëtori e spiunoi

"Pesëmbëdhjetë vjet më parë, mafia ballkanike gjeti një 'degë' në Ekuador për operacionet e trafikut të kokainës nga Amerika e Jugut në Evropë. Kjo...

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj, biznesmeni i bananeve që solli 600 kg kokainë mbetet në “41 BIS”

Biznesmeni Arbër Çekaj do të qëndrojë në regjimin speciale "41 BIS". Vendimi është marrë nga Gjykata e Lartë, pas një kërkese të bërë nga...

I dënuar për trafikun e 613 kg kokaine, Arbër Çekaj kërkon trajtim mjekësor: Më çoni në spital

Arbër Çekaj, i dënuar për trafik kokaine, i ka drejtuar një kërkesë Drejtorisë së Përgjithshme te Burgjeve dhe Ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja që...

“Vijnë si biznesmenë, e në Shqipëri janë në kërkim”, media në Ekuador shkrim për mafian shqiptare, nga Ergys Dashit te bizneset e Arbër Çekajt

Media ekuadoriane “deunanoticias” i ka kushtuar një artikull mafias shqiptare, ku shkruhet se në Ekuador mbërrijnë si biznesmenë të mëdhenj, ndërsa në vendin e...

U kap me 613 kg kokainë në Portin e Durrësit, Arbër Çekaj i shtohet listës së regjimit “41 bis”

Ministria e Drejtësisë ka miratuar sot kërkesën e SPAK, lidhur me shtetasin Arbër Çekaj i cili u kap në postin e Durrësit me 613...

Apeli i Posaçëm bën mbrapa, Gjykata çon “në shtëpi” Selim Çekajn, pronari i “Ecoalmax” dhe babai i Arbër Çekaj

Selim Çekaj, pronar i kompanisë së bananeve "Ecoalmax" dhe babai i Arbër Çekaj, ka dalë nga burgu dhe do të qëndrojë në "Arrest në...

SPAK kërkoi lirimin, GJKKO refuzon sërish lirimin e babait të Arbër Çekajt

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë sërish në qeli Selim Çekajn, babain e Arbër Çekajt. Për herë të dytë GJKKO ka refuzuar...

Dështon seanca për ndryshimin e masës ndaj Selim Çekajt, avokati: E braktisëm seancën, kërkuam përjashtimin e gjyqtarit

Ka dështuar seanca për Selim Çekën, në Gjykatën e Apelit të Posaçëm për ndryshimin e masës së sigurisë të Selim Çekajt, pasi avokati i...

Lajmet e fundit